Eşini vahşice öldürmüştü! İndirim kararına itiraz!

İstanbul'da 6 aylık hamile eşini vahşice öldürdükten sonra kaçan koca için istenen indirim Yargıtay'a taşındı. Yargıtay'dan vicdanları rahatlatacak karar geldi.

Eşini vahşice öldürmüştü! İndirim kararına itiraz!

İstanbul'da 6 aylık hamile eşi Sultan Eren'i başına sıktığı tek kurşunla öldürdükten sonra "Biz üç haftalık tatile çıkıyoruz, telefonlarımız kapalı olacak bizi aramayın" yazısını evin kapısına asarak kaçan kocaya verilen müebbet hapis cezası sanık avukatı tarafından indirim talebiyle Yargıtay'a taşındı.

Sanık tarafından kadının ölmeden önce söylediği iddia edilen "bebek senden değil etek giy de çık" sözlerinin haksız tahrik indirim nedeni olduğunu belirtilen Yargıtay Ceza Dairesi müebbet hapis cezasını bozdu. Ancak üyelerden birisi karara karşı oy kullanarak vicdanların sesi olacak şerh düştü. Kadının ölmeden önce söylediği o sözün doğru olduğu kabul olsa bile, katilin mazbut ve iffetli bir kadına sürekli olarak başkasından hamile kaldığı suçlamasının ağır bir hakaret olduğunu kaydeden ceza dairesi üyesi, kadının hakaretlerden bunalıp bir anlık kızgınlıkla karşılık vermesinin gayet doğal olduğu notunu düştü.

İstanbul'da bir inşaat şirketinde çalışan Erencan Eren (24) akrabası Sultan Eren (22) ile 2015 yılında evlendi. Evlendiklerinde çocuk istemelerine rağmen çocuk sahibi olamayan çiftten Sultan Eren, kist tedavisine başladı. Sultan'ın doktoru kocası Erencan Eren'e de sperm sayımı yaptırmasını söyledi. Ancak Erencan gururuna yediremediğinden bunu yapmadı.

Tedavi sürecinde Sultan hamile kaldı. Erencan Eren ise doktorun tavsiyesini yanlış anlayarak kendisinin yetersiz olduğu sonucunu çıkartarak eşinin başka birinden hamile kalabileceğinden şüphelenmeye başladı. Zaman zaman eşi ile bu yüzden tartışan Erencan Eren, 2017 yılı Ocak ayında yine aynı sebeple eşiyle tartışarak evinde sakladığı tabancayla 6 aylık hamile eşini kafasından vurarak öldürdü. Evin kapısına "Biz üç haftalık tatile çıkıyoruz, telefonlarımız kapalı olacak bizi aramayın" yazısını astıktan sonra valizini alıp otobüsle Tunceli'ye giden zanlı üç gün sonra kaldığı otelde yakalandı.

Evde arama yapan polis zanlının "Karımı her şeyden, herkesten çok seviyorum. Poyrazım seni de çok seviyorum. Bu hayatta yapamadım, tutunamadım. Sizi cennete kendimi cehenneme gönderiyorum. Herkesten özür dilerim ama babam ve annem sebebim siz oldunuz. Eren Sultan Poyraz" yazdığı notu buldu. Erencan Eren, İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Cumhuriyet Savcısı sanık Eren'in ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını ve cezada indirime gidilmemesini talep etti. Mahkeme, 'gebe olduğunu bildiği eşini kasten öldürmek' suçunu işleyen sanığı müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: Sabah