İstanbul'da hareketli saatler! Tacikistanlı çete sokak ortasında çatıştı

İstanbul Fatih'te anlaşamayıp birbirine düşen Tacikistanlı şebeke üyeleri, sokak ortasında silahlı çatışmaya girdi. Çatışmada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. İhbar üzerine gelen polis ekipleri 12 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul'da hareketli saatler! Tacikistanlı çete sokak ortasında çatıştı

Fatih'te iş adamlarını tehdit ederek para aldıkları iddia edilen Tacikistanlı şebeke üyeleri, son işlerinde birbirlerine düşüp sokak ortasında silahlı çatışmaya girdi. 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı çatışma güvenlik kameralarına yansıdı.

İstanbul Fatih, Aksaray Mesih Paşa Mahallesi'nde 5 Aralık'ta meydana gelen olayda, geceyarısı iki grup arasında silahlı kavga çıktı. Dakikalarca süren kavgada Bahodur Barotov tabancayla vurularak öldürüldü. Kavgada Shams A. (30) ve Shahromjon G. (24) ise yaralandı.

Güvenlik kameraları incelendi

DHA'da yer alan habere göre Cinayet Büro Amirliği güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Görüntülerde, iki gruba ayrılan şüphelilerin birbirlerine silah göstererek tehditler savurdukları, ardından koşarak gelen bir kişinin ateş etmeye başladığı tespit edildi.

Şebekenin Tacikistanlı olduğu saptandı

Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili başlattıkları soruşturmada çatışan şüphelilerin Tacikistanlı bir şebeke olduğunu belirledi.

Tartışmanın ardından çatıştılar

Şebekenin, Tacikistan'dan gelen iş insanlarını "Burada bizim iznimiz olmadan iş yapamazsınız" diyerek tehdit ederek para aldıkları tespit edildi. Son işlerinde bir iş adamından para alınmasına "O benim arkadaşım ondan para almayalım" diye karşı çıkan bir şebeke üyesi nedeniyle aralarında anlaşmazlık çıktığı öğrenildi. Olay gecesi bu konuyu konuşmak için bir araya gelen şüphelilerin tartışmanın ardından çatıştığı anlaşıldı.

İstanbul'da hareketli saatler! Tacikistanlı çete sokak ortasında çatıştı - Resim : 1

12 şüpheli gözaltına alındı

Polis olayda silah kullandığı ve cinayeti işlediği belirlenen Shahron A.'nın (35) da aralarında bulunduğu Tacikistan uyruklu 12 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin poliste yapılan sorgularında kavganın bir alacak verecek meselesi yüzünden meydana geldiğini söyledikleri öğrenildi.

Adliyeye sevk edildiler

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler, çevik kuvvet polislerinin eşliğinde adliyeye sevk edildiler.