Adil Karaismailoğlu tv100'e açıkladı: Kısa sürede üstesinden geldik

İstanbul'da soğuk hava ve kar yağışı devam ediyor. Son durumu Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu tv100'e açıkladı.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'nde tv100'e konuşan Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu İstanbul'da devam eden soğuk hava ve kar yağışı hakkında şu açıklamalarda bulundu;

İstanbul dün alışık olamdığı bir iklimle karşılaştı. Uzun yıllardır görmediğimiz kar ve tipi ile karşılaştık. Özellikle avrupa yakasının batı kesimlerinde çok şiddetli kar ve tipiyle karşılaştık. Yolda kalan vatandaşlara müdahale ettik. Özellikle gece arabalarında mahsur kalan vatandaşlar için süreç zor geçti. 24 saat bile geçmeden hiçbir vatandaşımızın burnu bile kanamadan bu işin üstesinden geldik. Şuan için İstanbul'da yollarda hiçbir sıkıntımız yok, kısıtlama yok. Bütün trafik açık bir şekilde işliyor bütün tedbirlerimizi aldık.

Perşembe gününe kadar olumsuz hava koşullarının devam edeceği ama dünkü kadar etkili olmayacağını biliyoyoruz. Biz yine iki gece daha uyumayacağız ve takip edeceğiz vatandaşımızın güvenli ulaşımı için ayakta duracağız.

Biz aslında sabahın ilk saatlerinde trafiği açmayı planlıyorduk ama biraz geciktirmiş olduk çünkü ulaşımı etkileyen yolda kalan araçların çekilmesi zaman aldı.

Dün akşam Marmaray'da özellikle yolda kalan vatandaşlarımıza önemli bir çağrı olmuştu. 24 saat ücretsiz çalıştırdık. Bu akşam ve yarın akşam da ücretsiz olarak  Marmaray bütün vatandaşlarımıza güvenli ulaşım için hizmet vermeye devam edecek.