İşte Fatih Terim'in yeni Ibrahimovic olarak gördüğü isim: Jonas Wind

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Danimarkalı Jonas Wind'de büyük potansiyel olduğunu kaydetti. Genç oyuncuyu isteyen Terim'in yönetimden gerekli girişimleri istediği aktarıldı.

Google Haberlere Abone ol

Avrupa futbolunu yakından takip eden Fatih Terim'in yeni favorisi Danimarka Milli Takımı olarak görünüyor. Avrupa'nın şu anda yükselen değeri olduğuna inanan tecrübeli teknik adam özellikle çalışkanlık ve disiplinleri sayesinde Danimarka'nın Avrupa Şampiyonası'nda ve Dünya Kupası'nda başarı kazanacağına inanıyor.

Bu yüzden maçlarını sürekli takip ediyor. Nitekim, Danimarka son iki maçında önce İzlanda'yı (3-0) sonra da İngiltere'yi (1-0) deplasmanda yendi.

"Artık yaşa değil geleceğe yatırım yapmalıyız" diyen Terim'in favori Danimarkalısı ise Kopenhag'da oynayan Jonas Wind. Tecrübeli teknik adama göre 21 yaşındaki golcü futbolcuda, Lewandowski, İbrahimovic potansiyeli var. Wind'i birçok takımın izlemesi transferi güçlendirse de Terim, yönetimden, gerekli girişimlerin yapılmasını talep etti.

Ayrıca Fatih Terim, Galatasaray'ın yüksek getirisi olan bu tip oyuncuları kadrosuna katmasının büyük önem arz ettiğini kaydetti.