İşte karanlık ilişkiler ağı! FETÖ-Papara-Çitlik Bank üçgeni

Savcılık araştırmasında FETÖ ile bağlantısı çıkan Tosuncuk'un kurduğu sistemin işleyişi, Çiftlik Bank'ın gerçekte Papara aracılığıyla Fetullahçı Terörün devasa kara para aklama mekanizmasıydı. İşte çiftlik bank vurgunundan Papara'ya ve Fetullahçı teröre uzanan karanlık ilişkiler ağı...

Kaynak: tv100.com

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın kurduğu çiftlik bank, vatandaşı Fetullahçı Terör Bağlantılı Papara aracılığıyla soydu. Savcıların araştırmasında FETÖ ile bağlantısı çıkan Tosuncuk'un kurduğu sistemin işleyişi, Çiftlik Bank'ın gerçekte Papara aracılığıyla Fetullahçı Terörün devasa kara para aklama mekanizmasıydı. İşte çiftlik bank vurgunundan Papara'ya ve Fetullahçı teröre uzanan karanlık ilişkiler ağı...

Papara aracılığıyla vatandaşı soyan çiftlik bank, Fetullahçı terörün devasa bir kara para aklama operasyonunun kamuflajı mıydı?

Çiftlik bank, 2016 yılında kuruldu. Aldığı tesisler, kurduğu çiftlikler ile yatırım yapıyormuş izlenimi yarattı. Bu yatırımlardan elde ettiği kar payını dağıttığı yalanını uydurdu. Gerçekte saadet zinciri olarak adlandırılan yasa dışı bir sistemdi. Foyası ortaya çıktığında çoktan milyonlarca liralık vurgun yapmış, geride binlerce mağdur bırakmıştı.

Soruşturma ve dava konusu olunca çarpıcı gerçeklere ulaşıldı. Savcılık, “tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın FETÖ ile bağlantısına ulaştı.

Tosuncuk FETÖ’cü çıktı. Çiftlik bank vurgununda yatırım diye değerinin üzerinde bedellerle alınan çiftlikler, FETÖ’cülüğü bilinen isimlere aitti. Vurgun paralarını bavullarla kaçırması da tipik bir FETÖ yöntemiydi. Hiçbir iz bırakmadan kolayca ortadan kaybolmasının da FETÖ sayesinde olduğu gün gibi aşikardı. Üstelik kaçıp gittiği konuşulan Latin Amerika ülkeleri de FETÖ’cülerin yuvalandığı yerlerdi.

FETÖ’cü tosuncuk, çiftlik bank vurgununu da yine Fetullahçı Terör bağlantılı Papara ile yapmıştı. Savcıların da uzmanların da dikkatinden kaçmayan bir şey vardı ki, o da bütün bir çiftlik bank sisteminin FETÖ’nün devasa bir kara para aklama organizasyonu olduğunu ortaya koydu.

Çiftlik Bank’taki sistemin işleyişi ilginç bir dizayna sahipti. FETÖ bağlantılı papara aracılığıyla vurgun yapan Çiftlik Bank’ta ilk göze çarpan, standart katılımcıların aktarabilecekleri paranın bir limiti olmasıydı. Ancak bazı katılımcılar için böyle sınırlama yoktu. Limitin çok üzerindeki meblağları sisteme dahil ediyor ve çıkartabiliyorlardı.

Bu devasa kara para aklama operasyonunun odağında da Fetullahçı terör bağlantılı papara vardı.

Aynen Türkiye’nin kanını emen bahis çetelerinin milyarlarca liralık para trafiğini Papara üzerinden yaptığı gibi, Çiftlik Bank’ta da para trafiği papara üzerinden gerçekleşiyordu.

Çiftlik Bank’ta kurulan sistem sayesinde küçük yatırımcılar soyulurken, bir yandan da milyonlarca lira, papara üzerinden hiçbir denetime tabi olmadan aklanıyordu.

Uzmanların dikkatinden kaçmayan bu kara para aklama operasyonu şöyle gerçekleşiyordu: Sisteme girip bir hayvan satın alıyormuş gibi para yatırıyor, farklı papara hesapları açarak bunu defalarca gerçekleştiriyorlardı. İşlemler Papara üzerinden yapıldığı için de paranın kaynağını araştıran ya da sorgulayan bir merci olmuyordu. Sisteme bu yolla sokularak aklanan para, istenilen hesaplara aktarılıyordu.