'İstiklal Sürüşü'ne çıkan 250 motosikletli Ankara yolunda

Kurtuluş Savaşı'nda deniz yoluyla İnebolu Limanı'na gelen cephanelerin cepheye taşındığı İstiklal Yolu'nda 'İstiklal Sürüşü'ne çıkan 250 motosikletli Çankırı'ya geldi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile 37 Riders Kastamonu Motosiklet Kulübü Derneği'nin iş birliğinde İnebolu-Ankara arasındaki 340 kilometrelik İstiklal Yolu'nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında dün İnebolu'dan yola çıkan motosiklet ekibi, Anıtkabir'e ulaştırmak üzere taşıdıkları mühimmat ve bayrağı Derbent Şehitliği'nde Çankırı Motosiklet Derneği'ne teslim etti.

Etkinlik kapsamında Çankırı İstiklal Yolu Parkı'na gelen yaklaşık 250 motosiklet sürücüsüne Türk Kızılay tarafından ikramda bulunuldu, Çankırı Vali Yardımcısı Şahin Bayhan da Anıtkabir'e ulaştırılması için gruba Türk bayrağı teslim etti.

Çankırı Motosiklet Derneği Başkanı Alpaslan Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, 37 Riders Motosiklet Kulübün'den teslim aldıkların mühimmat ve bayrağı Kalecik Motosiklet Kulübü'ne teslim etmek üzere yola çıktıklarını söyledi.