İsveç'te yaşayan FETÖ firarisi Bülent Keneş çıkmazı! Son karar bakanlar kurulunun!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)üyesi Bülent Keneş'in Türkiye'ye iadesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Dün Yargıtay'ın yaptığı açıklamada İsveç'te yaşan Keneş'in 1 yıl ya da daha fazla hapis cezası alması gerektiği şartı yerine getirilmediği için iade talebinin reddedildiği açıklanmıştı. Bugün ise İsveç Adalet Bakanı Gunnar Strömmer, FETÖ firarisi Bülent Keneş'in Türkiye'ye iadesine yönelik son kararı bakanlar kurunun vereceğini açıkladı.

İsveç'te yaşayan FETÖ firarisi Bülent Keneş çıkmazı! Son karar bakanlar kurulunun!

İsveç Adalet Bakanı Gunnar Strömmer, devlet televizyonu SVT'ye, Keneş'in Türkiye'ye iade talebini reddeden Yargıtay kararını değerlendirdi. Yargıtayın kararının İsveç'in NATO başvurusunu etkileyip etkilemeyeceği konusunda spekülasyon yapmak istemediğini söyleyen Strömmer, "İsveç, hukukun üstünlüğüyle yönetilen bir ülkedir ve bu tür davalarla ilgilenmek için bir hukukumuz var. Yargıtay kararını verdi, şimdi bakanlar kurulu dava hakkında karar vermek için çalışmalarını sürdürüyor." ifadelerini kullandı. 

Yargıtaydan yapılan açıklamada, iade talebinin karşılanması için şüphelinin 1 yıl ya da daha fazla hapis cezası alması gerektiği ve Keneş için bu şartın oluşmadığı belirtilmişti. Today's Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Keneş, İsveç'te yaşıyor.