İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den iktidara ekonomik destek çağrısı

İYİ Parti lideri Akşener, korona virüsü salgınına ilişkin açıklama ve uyarılarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Korona virüsü tedbirleri nedeniyle basın açıklamasını ofisinden düzenlediği canlı yayın ile gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Destek programında vatandaşa doğrudan bir destek sağlayın. Hazine sıfır faizli bonoları hanenin büyüklüğüne göre dağıtılsın. Aile bu bonoyu ihtiyacına göre harcasın" ifadelerini kullanarak iktidara çağrıda bulundu.

 Akşener açıklamasından satır başalrı şöyle:

Dünyanın karşı karşıya olduğu Covid-19 salgını, ülkemiz için de ciddi bir sağlık tehdidi haline gelmiş bulunuyor. Milletçe el ele verip, büyük bir özenle uzmanların uyarılarına uyacak, gerekli önlemleri alıp bu belayı da Allah'ın izniyle atlatacağız.

Ancak; Corona virüsünün ülkemize gecikmeli olarak girmiş olması, bu sorunu hasarsız atlatacağımız anlamına maalesef gelmiyor. Önlemlerimizi almak, ilerleyen aşamalarda gerekecek adımları da zamanında ve yeterli şekilde atabilmek, salgınla mücadelede en önemli silahımız.

Sayın Sağlık Bakanı’nın iyi niyeti ve gayretleri, karşı karşıya olduğumuz riskleri maalesef ortadan kaldırmıyor. Kendisinin düzenli bilgilendirmelerini saymazsak, önlemler konusunda aksamaların yaşandığını görüyoruz.

Geliyorum’ diyen bir sağlık tehdidine rağmen, 22 bin vatandaşımızın Umre'ye gidişine izin veren, dönüşte ise, vatandaşlarımızı gece yarısı boşaltılan öğrenci yurtlarına dolduran bir kriz yönetiminin, bizzat kendisi bir krizdir.

Kameralar önündeki toplantılar güzel, büyük büyük sözlerle güven vermeye çalışmak güzel, ancak bir süre sonra kaçınılmaz tabloyla karşılaştığımızda, yaşanabilecekleri tahmin etmek hiç de zor değil. Bizim işaret ettiğimiz nokta, işte budur.