İYİ Partili Cesur'dan skandal sözler: Salda’nın kumunu onların uygun yerlerine monte ederiz

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur İYİ Parti Burdur kongresinde yaptığı açıklamalarda Salda Gölü'ne ilişkin de konuştu. Cesur konuşmasında "Salda’nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz” ifadelerini kullandı. AK Parti'li Mehmet Muş, Cesur'un sözlerine tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

İYİ Parti Burdur 2. Olağan Kongresi Burdur Belediyesi Halk Pazarı (Uzay Çatı) altında gerçekleşti. Kongrede söz alan Ispartalı milletvekili Aylin Cesur, "Biz o betonları oradan sökeriz, attıkları temelleri çekeriz, Salda Gölü'ne yaptıkları, kıydıkları her şeyin hesabını Salda'nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız…" şeklinde konuştu.

İYİ Partili Cesur, şöyle devam etti:

"Biz bunu sizlerle yaparız. Biz bunu Koca Ali'lerle yaparız. Orada Şarkikaraağaç ilçe başkanım var, Şarkikaraağaç'ta cebirle yaparız. Çavdır'da Müzeyyen hanımla yaparız. Ama biz bunu yaparız. Sizlerle yaparız.."

AK PARTİ'Lİ MUŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "İYİ Parti milletvekilinin kullandığı ahlaksız üsluba bakar mısınız? Biz dinlerken utandık, o bu sözleri söylerken utanmamış! Ne diyelim! İlla Edep İlla Edep" ifadelerini kullandı."