Sokak ortasında işlenen cinayet kamerada!

İzmir'in Konak ilçesinde Murat K.'nın, kendisini ihbar ettiğini düşündüğü 28 yaşındaki Savaş Akova'yı sokak ortasında silahla vurarak öldürdü. Dehşete düşüren anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Boğaziçi Mahallesi 2700 Sokak'a meydana gelen olayda, polisin ihbar üzerine Murat K.'ya ait işyerinde yaptığı aramada ruhsatsız tabanca ele geçirildi. murat K., kendisini ihbar ettiğini düşündüğü Savaş Akova'yı konuşmak için yanına çağırdı. Akova, da otomobiliyle buluşmaya gitti. Murat K. ile Akova arasında sokak ortasında  başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

Murat K. tabancayla Akova'yı göğsünden yaraladı. Silah sesleri üzerine çevredekiler tarafından yapılan ihbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İki ay önce baba olduğu belirtilen Akova, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.  Olayın ardından gözaltına alınan 3 şüpheliden Murat K.­ tutuklanırken, diğer 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Dehşete anları kamerada

Öte yandan, cinayet anı bir evin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde bir otomobilin arkasında Savaş Akova ile Murat K.'nın konuşması, tartıştıkları ve bu esnada Murat K.'nın belinden çıkardığı tabancasını ateşlediği görüldü. Akova merminin isabet etmesiyle yere yığılırken, Murat K.'nın ise koşarak olay yerinden uzaklaştığı görüntülerde yer aldı.