2 genç enkazda birbirlerine sarılmış halde bulundu!

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremden etkilenen Yunanistan'ın Sisam Adası'ndaki enkaz çalışmalarından dram çıktı. Sevgili olduğu öğrenilen 15 ve 17 yaşlarındaki iki gencin cansız bedenleri birbirlerine sarılmış halde enkazdan çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında dün meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen yerlerden biri de Yunanistan'ın Sisam Adası oldu. Enkaz kaldırma çalışmaları büyük bir dramı ortaya çıkardı. Sevgili olduğu öğrenilen 15 ve 17 yaşlarındaki iki çocuğun cansız bedenleri birbirlerine sarılmış halde çıkarıldı.

 İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem, Türkiye'ye en yakın Yunan adalarından biri olan Sisam adasında da hissedildi. Depremi hisseden halk sokağa döküldü,depremde 2 çocuk hayatını kaybederken, yaralı sayısının 19'a çıktığı belirtildi.

Cansız bedenleri birbirlerine sarılmış halde çıkarıldı

Deprem nedeniyle adada hayatlarını kaybeden 17 ve 15 yaşlarındaki iki çocuğun ölümü Yunanistan'ı yasa boğdu. 17 yaşındaki Aris ve 15 yaşındaki Claire'in sevgili oldukları ve altında kaldıkları enkazdan cansız bedenlerinin birbirine sarılmış halde çıkarıldıkları ifade edildi.

Ada sakinlerinin ifadelerine göre, iki çocuk okuldan çıkmış ve neredeyse her gün kullandıkları dar bir sokaktan geçerek evlerine dönüyorlardı. Depremin başlamasının ardından 17 yaşındaki Aris, 15 yaşındaki kız arkadaşını korumak için ona sarıldı ancak iki çocuk üzerlerine düşen beton parçaları nedeniyle enkaz altında kalarak hayatlarını kaybetti.