Halkı ikna etmek için aşı olan ünlü oyuncu 2 gün sonra öldü

Hindistan'ın ünlü oyuncusu Tamil Vivek, halkı aşıya ikna etmek için kamera karşısına geçip aşı olmuştu ancak iki gün sonra yaşamını yitirdi. 59 yaşındaki Tamil Vivek'in ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklandı.

Kamera karşısında aşı olan ünlü oyuncu öldü

Ünlü oyuncu Tamil Vivek geçtiğimiz perşembe günü, halkın korona aşısına karşı duyduğu korkuyu ortadan kaldırmak için özel bir hastaneye gidebileceği halde, devlet hastanesini tercih ederek aşı oldu. 59 yaşındaki aktör, aşı olduktan iki gün sonra fenalaşarak yaşamını yitirdi.

Ölüm nedeni kalp krizi açıklaması 

Vivek'in rahatsızlığını ifade ettikten sonra bayıldığı ve ailesinin onu apar topar hastaneye götürdüğü, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Ölüm sebebinin kalp krizi olduğu söylendi.

Ali Khan, hastane önünde tepki göstermişti

Tamil'in ölümünün ardından hastane önünde sinirlerine hakim olamayan oyuncu Mansoor Ali Khan, "Korona testlerini durdurun. Kimsede korona olmayacak, aşıların içeriğinde ne var bile bilmiyoruz" diyerek aşı ve test karşıtı söylemlerde bulundu.

Tamil Vivek kimdir? 

Ünlü komedyen Vivek, Tamil sinemasındaki sosyal reformatif diyalogları nedeniyle halk arasında 'Chinna Kalaivanar' olarak adlandırıldı. Sendika hükümeti tarafından 2009 yılında Hindistan'ın en yüksek dördüncü sivil ödülü olan Padma Shri Ödülü'ne layık görüldü. En son Hint filmi 'Vicky Donor'un' Dharala Prabhu 'adlı Tamil versiyonunda görülen Vivek, aynı zamanda yönetmen Shankar'ın yeni filmi 'Indian 2'ye de dahil oldu.

Kaynak: Haberler.com