Türler ürperten cinayet itirafı

Beş gün önce kaybolan babası için kayıp ihbarında bulunan Abdurrahim Dal, babasını öldürdüğünü itiraf etti. Kendisine yardım eden annesi, kız kardeşi, ve cesedi taşıyan otomobil sürücüsü tutuklandı. Cinayeti öldürülen Hamit Dal'ın kardeşi dedektif gibi çalışarak ortaya çıkardı.

Korkunç olay Batman’da gerçekleşti. 56 yaşındaki Hamit Dal’ın kaybolması üzerine Abdurruhim Dal polise giderek kayıp ihbarında bulundu.

Dedektif gibi çalıştı

Öldürülen Hamit Dal’ın kardeş Mehmet Ali Dal dedektif gibi çalışarak katil zanlılarını ortaya çıkardı. Katil zanlısı yeğenlerinin çelişkili konuşmalarının üzerine evin karşısındaki camiye ait güvenlik kameralarını inceleyen M. Al Dal ağabeyinin evine sabah erken saatlerde bir aracın girdiğin görmesi üzerine ağabeyinin ailesinden şüphelendi.

M. Al Dal durumu polis ekiplerine bildirdi.

Bunun üzerine polis ekipleri Hamit Dal’ın yaşadığı evin karşısındaki Eyüp Sultan Camisinin güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Görüntülerin incelenmesi sonrasında 56 yaşındaki Hamit Dal’ın, kayıp ihbarının verildiği günün sabahında Abdurrahim Dal'ın (21) yanındaki Ömer Kutluk ile evden çıkardıkları bir çuvalı otomobile yüklediğini belirledi.

İtiraf etti

Polis ekiplerinin gözaltına aldığı Abdurrahim Dal, sorugusunda babasını öldürdüğünü cesedi de gömdüğünü itiraf etti.

Abdurrahim Dal'ın ifadesi doğrultusunda annesi Ayşe Dal, kardeşi Hatice Dal ile cesedi birlikte taşıdığı otomobil sürücüsü Ömer Kutluk da gözaltına alındı.

Ekiplerce belirlenen adreste yapılan kazıda baba Dal'ın cesedi bulundu.

Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde yapılan otopside baba Dal'ın tabancayla vurularak öldürüldüğü tespit edildi.