Kara Kuvvetli Komutanı duyurdu! Ukrayna, Bakhmut’taki kritik yeri Rusya’dan aldı!

Ukrayna ordusu, Bakhmut şehrinin güneyinde stratejik açıdan önemli bir kasaba olan Klishchiivka’yı Rusya’nın elinden aldı. Bu konuda açıklama yapan Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksandr Syrsky, “Klishchiivka Ruslardan temizlendi" diye konuştu.

Kara Kuvvetli Komutanı duyurdu! Ukrayna, Bakhmut’taki kritik yeri Rusya’dan aldı!

Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmalar, Bakhmut cephesinde sürerken önemli bir gelişme yaşandı. Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksandr Syrsky yaptığı açıklamada, Bakhmut şehrinin güneyinde stratejik açıdan önemli bir kasaba olan Klishchiivka'nın Ruslardan geri alındığını duyurarak, "Klishchiivka Ruslardan temizlendi" dedi.

“KLISHCHIIVKA UKRAYNA'DIR”

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak ise yaptığı açıklamada, "Klishchiivka Ukrayna'dır” ifadelerini kullanarak, Ukrayna topraklarını işgalden kurtaran askerlere minnettar olduğunu belirtti.

Ukrayna, geçtiğimiz cuma günü de Bakhmut şehrinin güneyinde yer alan Andriivka köyünün Rus işgalinden kurtarıldığını duyurmuş, Rusya ise Ukrayna’yı yalanlamıştı. Kanlı çatışmaların yaşandığı stratejik öneme sahip Bakhmut, geçtiğimiz mayıs ayında Rus kuvvetleri tarafından ele geçirilmişti.