Karadeniz'in güçlü sesi Ayhan Alptekin kimdir? Ayhan Alptekin neden öldü, kaç yaşındaydı?

Karadeniz'in sevilen sanatçılarından 56 yaşındaki Ayhan Alptekin tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki Ayhan Alptekin kimdir, neden öldü?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Rize'nin sevilen sanatçılarından Ayhan Alptekin, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

AYHAN ALPTEKİN KİMDİR?

1965 yılında Rize'nin Ardeşen ilçesinde Laz kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Ayhan Alptekin, 9 yaşında melodika ve mandolin çalarak müzikle ilgilenmeye başladı.

1982 yılında Grup Yıldızlar adlı müzik grubunu kuran Alptekin, Grup Yıldızlar ile 3 yıl boyunca Artvin'in Kemalpaşa ilçesi ve Rize arasındaki ilçelerde düzenlenen düğün ve toplantılarda sahne aldı.

Askerdeyken kanun, bağlama ve org ile programlar yaptı. 1993 yılında Lazca müzik ve anonim destanlardan oluşan ilk kasetini çıkaran Alptekin, 2002 yılında Mamuli adlı yapım şirketini kurdu. Mamuli'de Karadeniz temalı şarkılar bestelendi.

AYHAN APTEKİN NEDEN ÖLDÜ?

Evli ve 4 çocuk babası 56 yaşındaki Ayhan Alptekin, 6 Temmuz 2021 tarihinde beyin tümörü nedeniyle tedavi gördüğü Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

AYHAN ALPTEKİN ALBÜMLERİ

Gelme

Oy Nana

Şahlandı Karadeniz

Ah Ulan Ah / Hülya

Hey Deli Gönül

Karadeniz Tavernası

Karadeniz Tavernası 2

Si Do Ma

Çona

Gel Dinle Beni

AYHAN ALPTEKİN ŞARKILARI

Sırmalı Dadalo

Dağlar Ağlayın

Anzer Balı

Şimdi Geldi Ağlamanın Zamanı

Dardır Yüreğim

Nakore

Kader

Atmaca

Oy Dağlarım

Sevdalık