Celil Nalçakan'dan Cüneyt Arkın'a sert sözler

“Kardeşlerim” dizisinin Akif’i Celil Nalçakan, Kuruçeşme Açıkhava’da Hakan Altun ile Hüsnü Şenlendirici’nin konserini izledi. Nalçakan, efsane aktör Cüneyt Arkın’ın "Tarih bilinci olan genç, Amerikan tıraşı yaptırmaz, küpe takmaz" sözlerine tepki göstermişti.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: Birsen Altuntaş - tv100

Nalçakan, Yeşilçam’ın 84 yaşındaki efsane aktörü Cüneyt Arkın’ın "Tarih bilinci olan genç, Amerikan tıraşı yaptırmaz, küpe takmaz" sözlerine sosyal medyadan tepki göstermiş ve şu açıklamayı yapmıştı:

“Aman ya... Ustaya saygımız sonsuz da, bu ne Allah aşkına? Size ne, bize ne başkasının saçından, küpesinden, dinlediği müzikten? Madem özümüze döneceğiz, bu işe önce rızkımızı saklamak yerine paylaşmayı, zulme ram etmen yerine dik durmayı, doğayı katletmek yerine onun parçası olarak yaşamayı hatırlayarak başlayalım."

"Söyleyenlerin kulağına küpe olsun"

Celil Nalçakan, bu konu hakkında ilk kez konuştu. Büyüklerin gençleri mutlu etmesi gerektiğini söyleyen Nalçakan, "Cüneyt Arkın bizim büyüğümüzdür. Gençlerin dinlediği müziğe, taktığı küpeye takılacağımıza gençlerin cebinde kaç lira var, üniversiteye kaç liraya gidiyor, gençler gidip bir kafeye bir çay içebiliyor mu gönül rahatlığıyla onu düşünmek lazım. Bizim gençleri mutlu etmemiz gerekiyor. Gençleri bu kadar önemsiyorsak onların geleceklerini ciddiye alalım, kulaklarındaki küpeyi değil. Bu da söyleyenlerin kulağına küpe olsun"