"Kargonuzu almadınız" bahanesiyle dolandırıcılık! Emniyetten çeteye operasyon: Çok sayıda gözaltı var

"Kargonuzu almadınız, hakkınızda icra takibi başlatacağız" bahanesiyle insanları kandıran dolandırıcılık çetesi, Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin koordineli operasyonu sonucunda çökertildi. Operasyon kapsamında 46 şüpheli gözaltına alındı.

 tv100'den Levent Albayrak'ın haberine göre İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirilen eşzamanlı operasyon, Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin koordineli çalışmasıyla sonuçlandı. Bu operasyonla birlikte, 5'i avukat toplam 46 şüpheli gözaltına alındı.

SAHTE BAHANELERLE KANDIRIYORLARDI
Dolandırıcı çete, hedeflerine "Kargonuzu almadınız, icra takibi başlatacağız" gibi sahte bahanelerle yaklaşıyordu. Bu yöntemle, çetenin bugüne kadar 227 dolandırıcılık olayına karıştığı tespit edildi.
"Kargonuzu almadınız" bahanesiyle dolandırıcılık! Emniyetten çeteye operasyon: Çok sayıda gözaltı var - Resim : 1
BÜYÜK ÇAPLI OPERASYON
Operasyonun gerçekleştiği İstanbul, Antalya, Denizli ve İzmir'deki 38 adrese, çok sayıda polis ekibi katıldı. Polis, bu operasyonun, daha önce belirlenen adreslere düzenlenen baskınların sürdüğünü ve gözaltı sayısının artabileceğini açıkladı.

YALANLARLA KURBANLARI KANDIRDILAR
Dolandırıcılar, kargonun teslim alınmadığını iddia ederek kurbanlarını kandırıyorlardı. Daha sonra, dolandırıcılar birkaç bin liralık borçları olan kurbanlarla uzlaşmaya giderek “250 lira gönderin yeter” diyerek dolandırdı.
"Kargonuzu almadınız" bahanesiyle dolandırıcılık! Emniyetten çeteye operasyon: Çok sayıda gözaltı var - Resim : 2
VARLIKLARI İNCELEME ALTINDA
Polis, operasyon sırasında yakalanan şüphelilerin üzerinden 280 bin lira nakit para, 16 bin dolar ve bin 500 Euro ele geçirdi. Şüphelilerin adına kayıtlı olan toplam değeri 59 milyon lirayı aşan 7 lüks araç, 7 ev ve 2 dükkan ile 41 banka hesabına tedbir konulacak.