Kayıp hemşire Fatma Tekdal'ın cansız bedenine ulaşıldı

Adıyaman'ın Tut ilçesinde selde kapılarak kaybolan 2 aylık hamile olan hemşire Fatma Tekdal'ın cansız bedenine ulaşıldı. 1. 5 yaşındaki kayıp kızının arama çalışmalarına devam ediliyor...

Kayıp hemşire Fatma Tekdal'ın cansız bedenine ulaşıldı

Adıyaman'ın Tut ilçesinde, 2 kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketinde suya kapılıp, kaybolan 2 aylık hamile hemşire Fatma Tekdal bulundu. 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal'ı arama çalışmaları 6'ıncı günde de sürüyor.

Depremin vurduğu Adıyaman'ın Tut ilçesinde salı gecesi başlayan sağanak yağış sırasında Ömerovası Deresi taştı. Tekdal ve Sarıkaya ailelerinin dere kenarındaki bahçeye yerleştirdikleri konteyner, taşkınla birlikte oluşan sel sularına kapıldı. Konteynerdeki 8 kişi kendi imkanıyla kurtulurken, akıntıya kapılan 4 kişiden Selma Sarıkaya ile Emine Sarıkaya'nın cansız bedenleri bulundu. Kaybolan ve çarşamba günü sabah saatlerinde arama çalışmaları başlatılan Fatma Tekdal bulundu 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal'ı arama çalışmaları devam ediyor.

Kayıp hemşire Fatma Tekdal'ın cansız bedenine ulaşıldı - Resim : 1

Dalgıç ekipler, asker ve polisler ile AFAD, UMKE, Orman İşletme, Devlet Su İşleri ve itfaiye personellerinden oluşan 522 kişilik ekip, anne ve kızın bulunması için bu sabah arama çalışmalarına yeniden başladı. Tut ilçesinde bir yandan da sel felaketinin izlerinin silinmesine çalışılıyor.