Kıyafet almamaya yemin etti! Biriktirdiği para dudak uçuklattı!

Kazandığı paraların büyük bir kısmını giyime harcayan İngiltere'de yaşayan 47 yaşındaki öğretmen Anna Kilpatrick, kıyafet almamaya yemin etti. 10 yıl boyunca kıyafet almayan Anna, bu sayede 100 bin TL biriktirdi

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

İngiltere'de yaşayan 47 yaşındaki öğretmen Anna Kilpatrick, giyime harcadığı paralardan tasarruf etmek için ettiği yeminle adeta şaşkına çevirdi. 

Önceleri kazandığı paraların büyük kısmını giyim kuşama harcayan iki çocuk annesi Anna Kilpatrick, kıyafet almamak için yemin etti.

Anna bu sayede yapptığı tasarrufla ağızları açık bıraktı. 10 yıl boyunca kıyafete para harcamayan öğretmen, nerdeyse bir ev parası biriktirdi. Anna, 10 bin sterlin, yaklaşık 100 bin TL biriktirdi.

Sadece internet üzerinden başka insanlar ile elbiselerini takas eden öğretmen Anna'nın bu davaranışı, tüm kadınlara örnek oldu. İki çocuk annesi kadın, bu davranışından dolayı eleştirilere de kulak asmadığını ifade etti.

Anna, insanların bir elbiseyi kullandıktan sonra başkalarıyla paylaşmak yerine attıklarını bunun hem ekonomik olarak insanlara yük olduğunu, hem de çevreye zarar verdiğini söyledi.

İkinci el kıyafet aldı

Anna, bunun yanı sıra kullanılmış elbiselerin satıldığı yardım kuruluşları tarafından ikinci el elbise alarak ihtiyacı olanlara yardımda bulunduğunu ve bu davranışıyla tüm kadınlara ilham olmak istediğini belirtti.