Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etmişti! Milli Yol Partisi cumhurbaşkanlığı seçiminde kararını verdi

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Milli Yol Partisi’nin ülkücü, milliyetçi, vatansever, hukuku üstün tutan ve adalete inanan bir Cumhurbaşkanı adayıyla milleti buluşturacağımızı defalarca ifade ettik. İllerimiz, ilçelerimiz ve kurullarımız bu dönem aday çıkarmaması gerektiğini beyanında bulundu. Sonuçta bir istişare yaptıktan sonra arkadaşlarımızın ifadesine katıldım. Dolayısıyla bu dönem Cumhurbaşkanı çıkarmama kararı alındığı için karara uydum” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etmişti! Milli Yol Partisi cumhurbaşkanlığı seçiminde kararını verdi

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’ı ziyaret etmişti.

“ARKADAŞLARIMIZLA İSTİŞAREYE DEVAM EDİYORUZ”

Remzi Çayır, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine ilişkin, “Onlar şu andaki hukuksuzluktan ve durumunda kurtulmak gerektiği ifadesiyle yola çıktıklarını ve destek istediklerini söylediler. Bizler gidişattan rahatsız olduğumuzu, mevcut durumu beğenmediğimizi, beğenmediğimiz için siyasi parti olarak ortaya çıkıp, bu sistemi değiştirmek üzere kendimizi konuşlandırdığımızı ve bu şekilde bir tavır aldığımızı ifade ettik. Arkadaşlarımızla istişareye devam ediyoruz. İllerimizden görüş aldık, ilçelerimizin bir kısmından görüş aldık. Nihayetinde Merkez Karar Yönetim Kurulumuz görevi ve kararı başkanlık divanına tevri etti. Divan önümüzdeki haftanın başlarında toplanacak. Bu konuyla ilgili görüşümüzü kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI ADAYI ÇIKARMAMA KARARI ALINDI”

Çayır, Milli Yol Partisi’nin ülkücü, milliyetçi, vatansever, hukuku üstün tutan ve adalete inanan bir Cumhurbaşkanı adayıyla milleti buluşturacaklarını defalarca ifade ettiklerini belirterek, “İllerimiz, ilçelerimiz ve kurullarımız buna ruhsat verirse yaptığımız istişarede bu dönem aday çıkarmaması gerektiğini illerimiz, ilçelerimiz, merkez karar yönetim kurulumuz bir irade beyanında bulundu. Buna karşı bütün alınan karara rağmen içimde bir uhdenin oluştuğunu söylemeliyim. Biz elbette ki bütün zorlukları, bütün önümüze koyulan engelleri aşarak kendi Cumhurbaşkanı adayımız ile çıkabilirdik. Ama ben istişareye, arkadaşlarımızın eğilimine ve görüşlerine uymak durumundayım. Sonuçta bir istişare yaptıktan sonra arkadaşlarımızın ifadesine katıldım. Dolayısıyla bu dönem Cumhurbaşkanı çıkarmama kararı alındığı için karara uydum” dedi.