Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasındaki sır ortaya çıktı! Bakın bilemediğiniz o sorular nasıl hazırlanıyor?

Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki sorularla ilgili sır ortaya çıktı. Yarışma sorularının hazırlanma süreci ve kurallar yarışmayı ilgiyle izleyenleri şoke etti.

Google Haberlere Abone ol

Yarışma sorularının hazırlık süreciyle ilgili şaşırtan bir detay yıllar sonra ortaya çıktı.

Yıllardır yayında kalmayı başaran Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının soruları, büyük bir özenle hazırlanıyor. Bu soruları üreten ekibin kim oduğu ise sır gibi saklanıyordu.

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışması, seçilen sorularla da ilgi odağı olmaya devam ediyordu.

Evlerinde izleyip ve sorulara yanıt vermeye çalışanlar ise bu soruların nasıl hazırlandığını merak ediyordu.  

 Yarışmanın sorularını hazırlayan ekibin kimliklerinin gizlendiği ortaya çıktı. Sır gibi saklanan soruların hazırlık süreciyle ilgili şaşırtan bir detay ortaya çıktı. Akla gelmeyen ise soruları hazırlayanların bile birbirini tanımıyor olduğu gerçeğiydi. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sorularını hazırlayan ekipteki her çalışanın ise birer kodu bulunuyor. 

Kod sistemi şaşırttı

Kod sistemiyle soru hazırlayan editörler, birbirlerinin isimlerini ve yüzlerini görmeden, soruları yayına hazır hale getiriyorlar.  Hazırlanan sorular ise tam bir kozmik oda titizliği ile saklanıyor ve kimsenin ulaşmasına izin verilmiyor. Kaynak: Medyaradar