Kendisine böbreğini veren oğluna son bakış

Babasına böbreğini veren genç, daha babası ayağa kalkmadan kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Oğlunun böbreği ile hayata tutunan acılı baba, oğlunun cenazesini gözyaşları içinde balkondan izledi.

Google Haberlere Abone ol

Kan değerleri hızla düşen Tayfun Yıldız bir süre hastanede tedavi olduktan sonra gönderildiği evinde kalp krizi geçirerek yaşama veda etti. 2 çocuk babası Tayfun Yıldız, son yolculuğuna uğurlandı.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan 2 çocuk babası Tayfun Yıldız, böbrek yetmezliği nedeniyle sağlık sorunları yaşayan babası Cevat Yıldız’a yaklaşık 1 ay önce İstanbul’daki bir üniversite hastanesinde böbreğini verdi.

 Alaplı KYK Okulunda çalışan Tayfun Yıldız, dün öğlen saatlerinde rahatsızlandı. Yıldız, ailesi tarafından Alaplı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tetkiklerinde kan değerleri düşük çıkan ve durumu kötüye giden Yıldız, ambulansla Kdz. Ereğli’deki özel bir hastaneye kaldırıldı. Yıldız, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ölümü şüpheli bulunan Yıldız'ın cenazesi, otopsi yapıldıktan sonra Gümeli Cemevi'nde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi.