Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü! Özgür Özel kararını duyurdu: Fiilen görevi bırakıyorum

CHP Genel Başkanlığı'na aday olan Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra Grup Başkanlığı görevini fiilen bıraktığını açıkladı. Özel, istifa etmediğini, grup içi tartışmaları önlemek amacıyla bu kararı aldığını belirtti.

Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü! Özgür Özel kararını duyurdu: Fiilen görevi bırakıyorum

CHP Genel Başkanlığı’na aday olan Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Yapılan görüşme sonrası açıklamada bulunan Özel, Grup Başkanlığı görevini fiilen bıraktığını duyurdu. Grup içi tartışmalar yaşanmaması için istifa etmediğini vurgulayan Özel, Grup Başkanlığı görevini fiilen yapmayacağını söyledi.

"FİİLEN GRUP BAŞKANLIĞI YAPAMAYACAĞIM"
Özel, "Arkadaşlarımızla değerlendirme yaptık. Genel başkanla baş başa görüştük, mutabakata vardık. Bugün verilecek istifa nedeniyle grup seçimi olacaktı. Ancak grubu iç tartışmaya, rekabete sokmamak için anlaştık. Zaten kongrelerde olacağım. Fiilen grup başkanlığı yapamayacağım. Grup konuşmalarının yapıldığı salı günleri grupta olmayacağım. Eğer ben seçilirsem zaten genel başkan olacağım, grup başkanlığına gerek olmayacak. Sayın genel başkan seçildiği taktirde gerekli seçimin yapılması için kurultay sonrası adım atacağız” dedi.

MAKAM ARACINI KULLANMAYACAK
Özel kurultay sürecinde yapacağı il ziyaretlerinde de grup başkanı olması dolayısıyla tahsis edilen makam aracını kullanmayacağını söyledi.