Kılıçdaroğlu'nun Almanya ziyareti için tarih belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, yurt dışı çalışma ziyaretleri kapsamında üçüncü durağı olan Almanya'ya gideceği tarih belli oldu. Daha önce ABD ile İngiltere'ye ziyaret gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, 14-17 Aralık tarihlerinde Almanya'ya gidecek.

Kılıçdaroğlu'nun Almanya ziyareti için tarih belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt dışı ziyaretleri kapsamında üçüncü durağı olan Almanya'ya 14-17 Aralık'ta gidecek.

İlk çalışma ziyaretini 9-13 Ekim'de ABD'ye yapan Kılıçdaroğlu, 2 ile 4 Kasım tarihleri arasında ise İngiltere'ye gitti.

ABD'de olduğu gibi Londra'da yatırım kuruluşlarının temsilcileri ve çeşitli üniversitelerden akademisyenlerle bir araya gelen Kılıçardoğlu, Altılı Masa toplantısı nedeniyle kasım ayı sonunda yapacağı Almanya ziyaretini ise erteledi.

28 Kasım'da altılı masa ve 3 Aralık'ta CHP'nin vizyon belgesi tanıtım toplantılarına katılan Kılıçdaroğlu'nun, yurt dışı temasları kapsamında üçüncü ziyaretini ise 14-17 Aralık'ta Almanya'ya yapacağı bildirildi.

Kılıçdaroğlu'nun, Londra'da olduğu gibi yatırım kuruluşları ve akademi çevreleriyle görüşeceği Almanya ziyaretinde Berlin, Frankfurt ve Münih'e gitmesi bekleniyor.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, bazı ekonomi danışmanlarının yanı sıra CHP Sözcüsü Faik Öztrak ile Genel Sekreter Selin Sayek Böke'nin de eşlik edeceği öğrenildi.