Kirayı ödeyemeyen vatandaşa hayatının şoku! Ev sahibinin yaptığı "pes" dedirtti

Artan kira fiyatlarının ardından pek çok kişi kirasını ödemekte güçlük çekiyor. Adana'da bir kadın kirasını 3 ay ödeyemeyince ev sahibinin yaptığı hareket şoke etti.

Böylesi görülmedi! Kirayı ödeyemeyince...

Özellikle büyükşehirlerde artan kira fiyatlarının ardından pek çok vatandaş ne yazık ki ödeme güçlüğü çekiyor. Bu duruma bazı ev sahipleri anlayış gösterirken, bazıları kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Adana'da yaşanan olay ise herkesi şoke edecek cinsten. Kirayı 3 ay ödeyemeyen kadına ev sahibinin akılalmaz çözümü duyanlara "pes dedirtti. 

Çelik kapıyı söktü

Adana’da bir ev sahibi, 3 ay kirasını geciktiren kiracısının çelik kapısını çalıp elektriğini kestirdi. Genç kadın, evde 2 çocuğuyla elektriksiz ve kapısız kaldı.
Eşinden yıllar önce boşanan Hacer Kondu, yaklaşık 1 sene önce 2 çocuğuyla birlikte merkez Sarıçam ilçesine bağlı Çarkıpare Mahallesi’nde M.D. isimli şahsın evini aylık 1200 liraya kiraladı. Ancak Kondu, iddiaya göre, 3 aydır kirasını ödeyemedi. Ev sahibi M.D. ise genç kadından kirayı ödemesini ve evi boşaltmasını talep etti. Hacer Kondu ise evden şu anda ayrılamayacağını söyledi.


Çelik kapıyı çalıp elektriği kestirdi

Geçen gün öğle saatlerinde eve gelen M.D., evin çelik kapısını söktürdü ve ana şalterden genç kadının evinin elektriğini kestirdi. Tüm bunlar yaşanırken banyoda olduğunu söyleyen genç kadın, çıktığında ise kapısının olmadığını gördü. Bu sırada ev sahibi ise ‘Evi boşaltıp gideceksin’ dedi.

Kapısız kaldı

Genç kadın, evde 2 çocuğuyla elektriksiz ve kapısız kaldı. İhlas Haber Ajansı’na konuşan Hacer Kondu, “Duştayken ev sahibim geldi. Biranda sesleri duyunca çıktım. Kapıyı söktüğünü gördüm. Kapıyı vermeyeceğini ve bugün böyle kalmam gerektiğini, yarına kadar da evi boşaltmam gerektiğimi söyledi. 3 aydır kirayı geciktirdiğim için böyle yaptı. Avukata para vermem gerekiyordu onu verdiğim için elimde para kalmadı ve kirayı ödeyemedim” diye konuştu. Ev sahibinin daha önce de elektriğini kestiğini öne süren Kondu, “2 çocuğumla birlikte böyle oturacağım” dedi.