Kıyıda köşede doları olanlar dikkat! Bu haber sizi ilgilendiriyor! Dolar 35 TL

Altından sonra en büyük yatırım için pek çok kişi; dövizi özellikle doları tercih ediyor. Ancak dolara yapanlar yatırımını yapanlar yaşadı. Doların 2 gün sonra ne olacağı belli oldu! İşte detaylar…

Kıyıda köşede doları olanlar dikkat! Bu haber sizi ilgilendiriyor! Dolar 35 TL

Merkez Bankası faiz kararı sonrasında dolar endeksi gerilese de dolar/TL kuru yatay bir seyir izlemeye devam etmişti. Doların ne kadar olacağı ise her zaman ayrı bir merak konusu oldu. Dolar ile ilgili yorumları her daim ilgi gören ünlü ekonomist Selçuk Geçer açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Selçuk Geçer, “doların yükselme şansının yok edildiğini belirtti. ABD’de enflasyon gerilime sinyali ise verilmişti. Önümüzdeki zamanda oluşabilecek olağanüstü durumları bir kenara alırsak dolar değer kaybedecek. Ancak Türkiye’de dolar düşmeyecek” ifadelerini kullandı.

Dolar 35 TL olabilir

Doların yükseleceğini ünlü ekonomist Selçuk Geçer, her konuşmasında belirtiyor. Başka bir paylaşımında “ABD’de aniden gelişecek çok yüksek bir enflasyon görürsek ki ortalama %8.5-9 aralığı gibi, düşük bir ihtimal de olsa o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebiliriz” dedi.

Dolar endeksi bugün 0.225 yükselişle güne başladı. Yeni haftada 106.135 seviyesinden de işlem görüyor. Doların 35 TL olacağını ısrarla söyleyen Selçuk Geçer “ Görünen o ki ABD enflasyonu frenlemiş gibi. Önümüzdeki aylarda ki ortalama 3-4 ay olabilir bu süreç dolar değer kaybederken Türkiye’de yükselmeye devam edecek” açıklamasında bulundu.