İşkence ve istismara uğradı, direndi

Önce istismar, ardından işkence ettiler... Tüm acıları tek tek yaşattılar siyah örümcek maymununa ama o yılmadı. Hayvansever sirkteki kabustan farksız hayatından onu kurtarmayı başardı. Şimdi doğal bir ortamda hayatının keyfini çıkarıyor. Sadece o değil, birçoğu kaçakçıların elinde işkence görüyor.

Kaynak: TV100.COM - AJANSLAR

Dünyadaki en fazla biyolojik çeşitliliğe sahip ülkelerden biri olan Kolombiya'da, 467 tür memeli, 1,768 tür kuş, 609 tür amfibi ve 475 tür sürüngen bulunuyor. Uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığından sonra maymun, kaplumbağa ve sürüngen hayvanlar başta olmak üzere, çeşitli türdeki hayvanların kaçakçılığı ülkenin dördüncü büyük endüstrisi haline gelmiş durumda. Kurtarılan hayvanlar arasında bir boz ayı da yer alıyor.

Kolombiya'nın Cundinamarca eyaletine bağlı San Antonio kentindeki Santa Cruz Kuruluşu, hayvan kaçakçılığından ve sirklerden kurtarılan birçok türdeki hayvana ev sahipliği yapıyor. İşte kurtarıldıktan sonra hayatlarına devam edebilen hayvanların hikayeleri...

Siyah örümcek maymunu
Sirkte zorla tutulan diğer hayvanlar gibiydi ancak o direniyordu. Siyah örümcek maymunu Santa Cruz Kuruluşu'ndan bir görevlinin dikkatini çekti. Ardından harekete geçen ekip, talihsiz hayvana taciz ve işkence yapıldığını tespit etti ve kurtarma operasyonu yapıldı. Şimdi hayata bambaşka bir bahçeden bakıyor.

Santa Cruz Kuruluşu sayesinde yeniden hayata tututan sevimli maymun, yaşadığı kötü günleri geride bırakmaya çalışıyor.