Kısıtlama öncesi trafik yoğunlaştı

Koronavirüs salgını kapsamında alınan kararla uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi anayollarda trafik yoğunluğu gözlemlendi. 21:00'den itibaren geçerli olacak kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu etkili olmaya başladı.

Google Haberlere Abone ol

Tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de etkisi altına alan koronavirüs salgınını önleme amacıyla Bilim Kurulu tavsiyesi ile Bakanlar Kurulu tarafından yeni kararlar alınmıştı. alınan kararlar doğrultusunda sokağa çıkmak bazen saatler ve bazı yaş grupları için kısıtlanmıştı.

Koranavirüs salgınını önleme amacıyla saat 21.00’de başlayacak olan kısıtlama öncesinde trafik yoğunluğu başladı. E-5 karayolundaki trafik yoğunluğu havadan da görüntülendi.

Alınan kararlar dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Alınan kararlar arasında bulunan hafta içi saat 21.00 ile saat 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması bugün yürürlüğe girecek. Kısıtlamanın başlamasına saatler kala Avcılar’da mesai bitimi E-5 karayolunda trafik yoğunluğu oluştu.

Oluşan yoğunluk drone ile havadan da görüntülendi. Yine Avcılar’da metrobüs duraklarında hareketlilik oluştuğu da görüldü.