Kraliçe Elizabeth "İnsan hissettiği yaştadır" diyerek 'yılın yaşlısı' ödülünü reddetti

Bir İngiliz dergisi tarafından ödüle layık görülen 95 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, ödülü alabilmek için ilgili kriterleri karşılamadığını söyledi. Elizabeth "İnsan hissettiği yaştadır" diyerek 'yılın yaşlısı' ödülünü reddetti.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Kraliçe Elizabeth bir İngiliz dergisi tarafından “Yılın Yaşlısı” seçildi. Yaş sadece sayıdır diyen kraliçe, ilgili kriterleri karşılamadığını söyleyerek ödülü kibarca reddetti.

‘Yaşlı hissetmiyor’

Dergi Salı günü, kraliçenin red cevabını yayınladı.

Özel sekreter yardımcısı aracılığıyla gelen mektupta, “Majesteleri sizin hissettiğiniz kadar yaşlı olduğunuza inanmıyor. Bu nedenle Kraliçe, ödülü kabul edebilmek için ilgili kriterleri karşıladığını düşünmüyor ve daha değerli bir alıcı bulacağınızı umuyor” dedi. Özel sekreter yardımcısı Tom Laing Baker mektubu, Majestelerinin en içten dilekleriyle” sonlandırdı..

Eşi de aynı ödüle layık görülmüştü

Kamu yaşamına özel bir katkıda bulunan ve ileri yaştaki insanları onurlandırmak amacıyla verilen yılın yaşlısı ödülünü, Kraliçenin Nisan ayında hayatını kaybeden eşi Prens Philip 2011 yılında 90 yaşındayken aldı.

Kraliçe II. Elizabeth ödülü reddettikten sonra, bu yılki Yılın Yaşlısı ödülü 90 yaşındaki Fransız-Amerikalı aktris ve dansçı Leslie Caron’a gitti.

Bu yıl, Yılın Yaşlısı ödülünü alanlar arasında Televizyon programı yapan aşçı Dame Delia Smith ile uzun yıllar boyunca hizmet vermiş olan iki doktor; Dr Mridul Kumar Datta ve Dr Saroj Datta da yer aldı.

Kaynak: Kronos News