Küçük Müslüme'nin cansız bedenini bulan kadın çoban Ayşe Bacak'tan çarpıcı açıklamalar

Türkiye’yi derinden sarsan Yörük kızı küçük Müslüme’nin ölümüyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Müslüme Yağal’ı bulan Çoban Ayşe Bacak, Müge Anlı’nın programında canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bacak, Müslüme'yi bulduğunda kıyafetlerinin üzerinde olmadığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Mersin’de Gülnar ilçesinde Yörük ailesinin kızı olan ve çadırının önünde bisikletiyle oynarken ortadan kaybolan, 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın ölümü beraberinde pek çok soru işaretlerini de getirdi.

Aile fertleri gözaltına alındı

Küçük Müslüme’nin öümüyle birlikte aile fertleri olan baba Mehmet, anne Selvi, ağabeyleri ile dedesi ve bazı yakınlarının gece boyunca ifadelerinin alındı.

Savcının bir talebi olmaz ise aile fertleri bugün serbest kalacak.

10 gündür aranıyordu, cesedini kadın çoban buldu

40-45 yaşlarında olan bir kadın çoban tarafından bulunan Müslüme’nin cesedi 10 gündür aranıyordu. Büyük korkuya kapılan kadın çobanın cesedi görür görmez muhtara haber verdiği ortaya çıktı.

Müge Anlı’nın canlı yayınına katılan Çoban Ayşe Bacak, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ayşe Bacak, “Kıyafetleri üzerinde değildi, Ayakkabıları ve kıyafetleri bulunduğu yerin uzağındaydı. Bir çocuğun buraya gelmesi çok zor” dedi.

Müslüme’nin Ablası: hüzün değil sevinci bekliyorduk

Müslüme'nin ablası Nurcan Özcan ide şunları söyledi:  "Hiç kimsenin aklına gelmez. Evden 7 kilometre uzaklıkta tek başına bir çocuk. Tek başına gidemez. Hiçbir şey bilmiyorum, kimsenin günahını almak istemiyorum. Ailemin cenazeye katılmasını ben de isterdim. 10 gün arandı. Katılsınlar, son kez görsünler isterdim ama nasip değilmiş. Canlı bulunmasını bekliyorduk.

 Hüzün değil sevinci bekliyorduk. Olmadı. Allah'ım ömrünü bu kadar vermiş, Allah'ım sevdiğini daha çabuk yanına alırmış. Demek ki onun da ömrünü bu kadar vermiş. Seferber olan herkesten Allah razı olsun."