Yaya geçidinden geçen yaşlı adam tır altında kaldı

Küçükçekmece’de eczaneden çıkan yaşlı adam yolun karşısına geçerken tırın altında kaldı. Yaşlı adamı sıkıştığı yerden vatandaşlar kurtardı. Kaza anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Kaynak: DHA

Kaza saat 10.45 sıralarında Küçükçekmece Muammer Aksoy Caddesi’nde meydana geldi. 75 yaşındaki Sevdakar Bingöl eczaneden alışveriş yaptıktan sonra Muammer Aksoy Caddesi’nde yaya geçidinden karşıya geçmek için yürümeye başladı. Yaya geçidinde o sırada duran tırın önünden yürümeye başlayan Bingöl aracın hareket etmesiyle tırın altında kaldı. Durumu fark eden şoför hemen tırı durdurdu.

Çevrede bulunan vatandaşlar da tır altında kalan yaşlı adamı çıkarmaya çalıştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Vatandaşlar tarafından tır altından çıkarılan Sevdakar Bingöl ambulansa alındı. Polis ekipleri de tır sürücüsünü gözaltına alarak karakola götürdü. 75 yaşındaki yaşlı adamın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kaza anı caddede bulunan dükkânların güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Sevdakar Bingöl’ün alışveriş yaptığı eczanenin sahibi olan Ali Demir kaza anını anlattı. Tır sürücüsünün yaşlı adamı görmediğini ifade eden Demir, "Müşterim ilaç aldı, zaten kulakları çok fazla duymuyor. Eczaneden çıktıktan sonra yaya geçidinde duran tırın kendisi için durduğunu sanarak önünden geçti. Tır şoförünün onu görmesi mümkün değil ölü noktada olduğu için. Tam önünden geçerken altına alıp sürükledi. Durumu kötü değil, altından krikolarla çıkarttılar." dedi.