Turizm tesisleri ne zaman açılacak?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, korona virüs nedeniyle kapalı durumda bulunan turizm tesislerinin ne zaman ve nasıl açılacağını açıkladı.

Turizm tesisleri ne zaman açılacak?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, korona virüs nedeniyle kapalı olan tesislerin gerekli önlemlerin alınmasıyla birlikte sertifikalandırılıp faaliyete geçeceğini söyledi.

Korona virüs nedeniyle sıkıntıda bulunan turizm sektörü hakkında açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Gerekli önlemleri alan tesislere sertifika verilecek, faaliyete geçebilecek" dedi.

"Mayıs ayı sonuna doğru normalleşme başlayabilir. Bu süreçle birlikte tesislerimiz de gerekli şartları yerine getirdiği takdirde hizmet vermeye başlayabilir" diyen Ersoy, Turizm personeli kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılsın. Personel çıkarmayacağım diyenlere İşe Devam kredisi kullandırılıyor. Seyahat acenteleri için 2 yeni krediyi devreye aldık. Seyahat acentelerine 50 bin liralık hızlı kredi veriliyor. 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli olarak yapılacak. Galata'yı bir müze haline getirip cazibe merkezi yapacağız" açıklamasında bulundu.