Kuruluş Osman 28. Bölüm izle

Kuruluş Osman dizisinin 28. bölümü ATV ekranlarında yayınlandı. 7 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan bölüm tek parça olarak internete yüklendi. İşte Kuruluş Osman dizisinin 28. bölümünü tek parça olarak izleyebileceğiniz link.

Kaynak: tv100.com

Kuruluş Osman dizisinin 28. bölümü ATV ekranlarında yayınlandı.

Kuruluş Osman 28. Bölümde ne olacak?

İkinci sezonuyla atv ekranında seyirci karşısına çıkar Türkiye’de ve dünyada ilgiyle izlenen ‘Kuruluş Osman’ dizisinin ikinci sezonu başladı.

Dizi yeni sezona nefes kesen bir bölümle giriş yaptı.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’ın sezon açılışına, Osman Bey liderliğindeki Kayı Alpleri ile Bizans ordusunun karşı karşıya geldiği meydan savaşı sahnesi damga vuracak.

Dizi yeni sezon öncesinde kadrosuna kattığı Cüneyt Arkın, Erkan Avcı, Kanbolat Görkem Arslan, Seçkin Özdemir, Ahmet Yenilmez, Emin Gürsoy, Umut Karadağ, Bahtiyar Engin ve Seray Kaya gibi oyuncularla çok konuşulmuştu.

Kuruluş Osman 27. Bölüm 1. Sezon finalinde ne olmuştu?

Obaya yapılan baskını bertaraf ettikten sonra hedefine Sofia ve Kulucahisar Kalesi’ni koyan Osman Bey, Kayı Obası Alpleri ile birlikte kaleyi ele geçirip Sofia’yı alt etmek üzere için plan kurup harekete geçiyor. Osman Bey, Sofia’nın kara şövalelerini nasıl alt edecek? Osman Bey ve Kayılar, Kulucahisar Kalesi’ni ele geçirebilecek mi? Osman Bey, nihayet Sofia’ya ihanetinin bedelini ödetecek mi? Osman Bey’in bu hamlesi uç bölgesinde nasıl bir tepkiyle karşılanacak? Aygül, Hazal Hatun’dan intikamını alacak mı?

KURULUŞ OSMAN 28. BÖLÜM İZLE

Kuruluş Osman dizisinin 28. bölümünü tek parça olarak izleyebileceğiniz link.

Kuruluş Osman'ın konusu

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.