Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisine bomba transfer

Süreç Film'in final yapan Gençliğim Eyvah dizisinin başrol oyuncusu Cengiz Bozkurt'un yeni adresi belli oldu.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: Birsen Altuntaş - tv100

Bozkurt aynı yapım şirketinin Show TV için çektiği Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinin kadrosuna katıldı.

Ünlü oyuncu Ordu'da çekilen Ersoy Güler imzalı dizinin kadrosuna Almanya'dan gelen eğlenceli bir karakter olarak katılacak.

Cengiz Bozkurt kimdir?

Cengiz Bozkurt, 24 Aralık 1965 yılında Nevşehir Gülyazı’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 1984 yılında girdiği ODTÜ’de fizik bölümünde okumaya başladı ve 1990 yılında tiyatrocu olmaya karar verip okulunu bıraktı. İngiltere’ye gitti. 14 yılık İngiltere serüveninde işportacılık, şoförlük, tezgahtarlık gibi işlerde çalıştı. İyi derecede İngilizce bilmesi nedeniyle, Londra’daki gurbetçi derneklerinde temsilcilik yaptı. İngiltere’de Goldsmiths University of London’da “Medya ve İletişim” bölümünde yaparak 1996 da mezun oldu. Bu bölümde, Televizyon, sinema ve iletişim okudu.

2000 yılında Londra’da kurucuları arasında olduğu, Arcola Theatre’ın Genel Sanat Yönetmenidir.

2003'te Türkiye'ye dönen ve pek çok tiyatro oyununda, dizi ve filmde rol alan Cengiz Bozkurt’un geniş kitlelerce tanınması, o dönemlerde fenomen olan Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Erdal Bakkal karekteridir.

Cengiz Bozkurt 2 evlilik yaptı. İlk evliliği 1990 yılında bir İngilizce öğretmeni ile oldu ve bu evlilikten Çağlayan adında bir kız çocuğu var. Ardından ikinci evliliğini, İngiltere'de tanıştığı Moda tasarımcısı Hatice Kavak ile 2008 yılında yaptı. Bu evlilikten Kasım 2012’de Sena ve 2016 yılında Ada adında iki kız çocukları bulunuyor.

Cengiz Bozkurt şimdilerde Tv8 ekranlarında yayınlanmakta olan Jet Sosyete adlı dizide Cengiz Özpamuk karakterine hayat vermektedir. Cengiz Bozkurt, 1.70 metre boyunda, 79 kilo ve Oğlak burcudur.

Yorumlar

Mələk M