Lokantada tüp bomba gibi patladı: 20 işyeri zarar gördü

Bir lokantada tüpten sızan gaz nedeniyle büyük bir patlama meydana geldi. Olay nedeniyle lokantanın çevresindeki 20 işyeri zarar gördü.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Bir lokantada tüpten sızan gaz bomba gibi patladı. Ölen ve yaralanan kimsenin olmadığı patlamada lokantayla birlikte 20 iş yerinde hasar oluştu.

Balıkesir'in Karesi ilçesinde bir lokantada tüpten çıkan gazın sıkışması sonucu patlama meydana geldi, 20 iş yerinde hasar oluştu. Küçük Sanayi Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Arif Yaman'a ait lokantada tüpten sızan gazın sıkışması sonucu patlama oldu.

Şiddetli patlamanın etkisiyle iş yeri kullanılamaz hale geldi. Patlama sesini duyan vatandaşlar, durumu itfaiye, AFAD, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen ekiplerin incelemelerinde 20 iş yerinde hasar oluştuğu belirlendi.

Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Emniyet Müdürü Hasan Onar ve AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran bölgede incelemelerde bulundu.

Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamanın gaz sıkışması sonucu meydana geldiğini söyledi.

Hasar tespitlerinin sürdüğünü belirten Demir, "Çevredeki iş yerlerimiz de patlama nedeniyle zarar görmüş. Biz devlet olarak elimizden gelen tüm desteği vererek zararı inşallah karşılayacağız. 20 civarında iş yerimizde hasar var. İtfaiye ekiplerimiz gerekli çalışmayı yapıyor. Çok şükür yaralı ve can kaybı yok. Maddi zararı da inşallah gidereceğiz." dedi.