Mahalleli peşinde! 20 günlük mezarı kim kazdı?

Bartın’ın Ulus ilçesinde hayatını kaybeden Niyazi Ak'ın (62) mezarı defnedildikten 20 gün sonra baş tarafından iki kez kazıldı. Mahallede korkuya neden olayın peşine, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri düştü.

Google Haberlere Abone ol

Bartın’ın Ulus ilçesinde 40 gün önce hayatını kaybeden Niyazi Ak'ın (62) mezarı, defnedildikten 20 gün sonra baş tarafından 10 gün arayla iki kez kazıldı. Mahalle sakinlerini kokutan olay sonrası mezarlıkta inceleme yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, ayı ihtimaline karşı bölgeye fotokapan yerleştirdi.

Saz Mahallesi'nde yaşayan Niyazi Ak, 40 gün önce yaşamını yitirince Sümenler Mezarlığı'na defnedildi. 20 gün önce mezarlığın kazıldığı gören vatandaşlar durumu önemsemeyerek, üzerini kapattı. Bundan 10 gün sonra yeniden mezar açıldığını gören vatandaşlar durumdan şüphelenerek Saz Mahallesi Muhtarı Alaattin Sümen’e bilgi verdi. Muhtar Sümen mezarlıkta inceleme yaptıktan sonra durumu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Mezarlıkta inceleme yapan ekipler, bir ayının kazdığını söyleyerek, mezarlığa ayının tekrar gelme olasılığına karşı, fotokapan kurdu.

- Mahalleli tedirgin

Mahalle sakinlerinin tedirgin olduğunu söyleyen Mahalle Muhtarı Alaattin Sümen, “Niyaz Ak isimli arkadaşımız hastalıktan dolayı 40 gün önce vefat etmişti. Yaklaşık 20 gün sonra mezarlığın kazıldığını duyduk, biz de pek olayı önemsemeyerek, üzerini kapattık. Sonrasında  yeniden kazıldığını vatandaşlar bana haber verdi. Biz de durumu Doğa Koruma Milli Parklara haber verdik. Çok korktuk. Ekipler mezarlıkta inceleme yaptı. Mezarın ayı tarafından kazılabileceğini söyledi. Ve sonrasında 30 gün önce ölen ve ayının dokunmadığı mezarın karşısına fotokapan kurdu. Şimdi sonucu bekliyoruz. Hepimiz tedirgin olduk. İlk kez mahallemizde böyle bir şeyle karşılaştık” dedi.