Masterchef'te ortalık karıştı... Şefler sinirlenip Ebru'yu ağlattı

MasterChef Türkiye yarışmasının dün akşam ekrana gelen bölümünde dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. MasterChef'te haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı.

Kaynak: tv100

Haftanın ilk dokunulmazlığını kazanmak isteyen takımlar, dört farklı çeşit döner hazırlamaya çalıştı. İskender, pilav üstü döner, dürüm döner, tombik ekmek döner için takımlar kıyasıya mücadele etti. Şefler, yemeklerin lezzeti kadar dönerin kesim ve şekline de puan verdiler. Şeflerin kararıyla Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kazanan ekip ise mavi takım oldu.

MasterChef 2020’nin son bölümünde dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Şeflerin, dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan istediği “döner” konsepti, geceye damgasını vurdu. Kaptanlık mücadelesinin ardından, kurulan yeni takımlar haftanın ilk dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi.

Yedi yarışmacı, Mehmet Şef’in özel tarifi olan sebze tartar yemeğini en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı. Bu yemek için yarışmacılara 40 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler hem şekil hem de tat olarak Mehmet Şef’in tabağına en yakın hazırlayan yarışmacıyı açıkladı. Buna göre, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazanan Sefa oldu.

MasterChef Türkiye’de Ebru bireysel dokunulmazlık oyununda şeflerin karşına eksik tabak ile çıktı. Ebru, nar ve turşu olmayan bir yemek hazırlayınca şefleri kızdırdı.