Akşener'den Andımız çıkışı: Danıştay kararını uygulayın

Danıştay'ın kararı sonrası Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Ayasofya'nın ibadete açılmasından memnun olduğunu dile getiren Akşener, "Eğer iddia ettiğiniz gibi yerli ve milliyseniz Andımız’ı hemen geri getirin." dedi.

Google Haberlere Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Akşener, Ayasofya için, "İbadete açılsın ama siyasete kapatılsın" derken, iktidara Danıştay'ın Andımız ile ilgili kararını da uygulama çağrısı yaptı. Akşener, kürsüyü bu hafta şiddet mağduru bir kadına bıraktı.

 "DANIŞTAY'IN ANDIMIZ KARARINI DA UYGULAYIN"

Ayasofya’nın ibadete açılması gündeme geldiğinde bir araştırma önergesi verdik. AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Saray sözcüsü dış basına şöyle bir açıklama yaptı: Ayasofya kararı muhalefetle birlikte alındı. Verdiğimiz önerge dışarıdan gelen tepkilere ortak akılla cevap verebilelim diye verdik. Sultan Mehmet fethetmiş, Atatürk tapuya cami demiş. İçeride sanki muhalefet karar vermiş gibi kavga çıkarıyorlar, dışarıda muhalefetle karar verdik diyorlar.


Sayın Erdoğan’a çağrı yapmak istiyorum. Adana Milletvekilimiz İsmail Koncuk’un başvurusu üzerine Danıştay’ın, Andımız’ın okutulması kararı var. Eğer iddia ettiğiniz gibi yerli ve milliyseniz Andımız’ı hemen geri getirin. Evlatlarımızın Türk’üm demesinden korkmayın. Türk olun.