Palyaçonun tipini beğenmedi... Tekme tokat dövdü!

Mersin'de bir açılışta caddeden geçenleri eğlendirmeye çalışan palyaçoyu, bir kişi tipini beğenmediğinden dolayı darp etti.

Mersin'in Akdeniz ilçesinde Bayram Aydemir isimli genç, bir alışveriş merkezinin açılışında palyaçoluk yapıyordu. Aydemir, bölgeden geçen birinin saldırısına uğradı. Şahıs, Bayram Aydemir'in tipini beğenmediği iddiasıyla palyaçoya önce yumruk attı, ardından yerde tekmeledi. Çevredekiler saldırganı sakinleştirerek, bölgeden uzaklaştırdı. 

"Tipimi beğenmedi diye bu şekilde yapması mı gerekiyor?"

Bayram Aydemir, 13 yaşından beri organizasyon, müzik ve palyaço işlerinde çalıştığını söyledi. Geçen günlerde bir açılışta yine palyaçoluk yaptığını belirten Aydemir, "Ben insanlarla, çocuklarla Roman havası oynarken karşımdan gelen biri bana dik dik baktı, 'tipimi beğenmemiş', ağır kelime kullanarak, bana vurdu. Bende neden vuruyorsun diye karşılık verdim. Ondan sonra bana yumruk attı, dövmeye kalktı, yere düşürdü, tekme attı. Yani tipimi beğenmedi diye bu şekilde yapması mı gerekiyor? Beni tehdit etti, bir daha buraya gelmememi söyledi. Ben vazifemi yapıyorum, çocukları eğlendiriyorum, bana gelip kötü bir davranış gösterdi. 'Ben palyaçoluk yapıyorum, insanları eğlendiriyorum' dememe rağmen bana saldırdı. Ben hakkımı helal etmiyorum, Allah'a havale ediyorum. Olay bir anda oldu ve bitti. O yüzden şikayetçi olamadım" sözlerini kullandı. 

"Ekmek kazanan insanlara bulaşmasınlar, karışmasınlar"

Aydemir, "Bundan sonra da palyaçoluk yapmaya devam edeceğim. Ben bu mesleğimi severek yapıyorum. 5 yıldır bu işi yapıyorum. İşimden memnunum. İlk defa başıma böyle bir olay geldi. İnşallah bundan sonraki işlerimde böyle bir olay başıma gelmez. İnsanlara bir çağrım var. Ekmek kazanan insanlara bulaşmasınlar, karışmasınlar" dedi.