Meteorolojiden Başkent Ankara için kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden Ankara için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Yağışların önce kuvvetli sağanak yağmurla başlayacak yağışın, hızlı soğumayla birlikte zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi öngörülüyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle; Yapılan son değerlendirmelere göre; Ankara’da bu gece ilerleyen saatlerde kuvvetli güneyli rüzgarların etkisini arttırması ve sabah saatlerine kadar zaman zaman fırtına şiddetinde eseceği tahmin ediliyor.

13.01.2020 Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren önce kuvvetli sağanak yağmurla başlayacak yağışın, hızlı soğumayla birlikte zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, kuvvetli rüzgarın oluşturabileceği çatı uçması, soba zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Vatandaşların ulaşımda aksamalar, su baskını, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi karşısında dikkatli olunması gerektiği uyarısı yapıldı.