Meteoroloji bölge bölge uyardı!.. Önleminizi alın!.. Kuvvetli olacak!

Meteorolojiden alınan son verilere göre bazı il ve bölgelerde sağanak, kuvvetli buzlanma, sis, fırtına ve çığ tehlikesi bekleniyor.

Meteoroloji bölge bölge uyardı!.. Önleminizi alın!.. Kuvvetli olacak!

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, zamanla Kıyı Ege ile Çanakkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji bölge bölge uyardı!.. Önleminizi alın!.. Kuvvetli olacak! - Resim : 1Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji bölge bölge uyardı!.. Önleminizi alın!.. Kuvvetli olacak! - Resim : 2Bu sabah ve gece saatlerinde kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Buna göre yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji bölge bölge uyardı!.. Önleminizi alın!.. Kuvvetli olacak! - Resim : 3Sıcaklıkların kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji bölge bölge uyardı!.. Önleminizi alın!.. Kuvvetli olacak! - Resim : 4

Rüzgarın genellikle güneyli, Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Kırklareli çevrelerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.