Mezarlıkta vahşet! 23 kaplumbağayı öldürüp yan yana dizdiler!

Isparta’da mezarlıkta yan yana dizilen ölü kaplumbağaların fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasıyla vahşet ortaya çıktı!

Google Haberlere Abone ol

Isparta’da mezarlıktaki beton üzerinde yan yana dizilen ölü kaplumbağa fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasıyla birlikte yetkililer harekete geçti. Mezarlıkta kim tarafından, neden ve nasıl öldürüldüğü veya oraya konulduğu bilinmeyen kaplumbağa kabuklarını incelemeye alan belediye ekipleri inceleme başlattı.

Isparta'da Hızırbey ve Işıkkent Mahalleleri arasında kalan Asri Mezarlık’ta betonun üzerinde yan yana dizilmiş 23 kaplumbağa ölüsü bulundu. Bölgede kabristan ziyaretine gittiği belirtilen ve kaplumbağa ölülerini bulan kişi, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda fotoğraflarla birlikte, “Asri mezarlıkta bu yavru kaplumbağaları ölmüş buldum. Neden ve ne sebepten öldükleri belli değil. Yetkili kimlerse bunu bir araştırmalarını rica ederim” ifadelerini kullandı. 

- Sosyal medyadaki tepkiler sonrası ilgililer harekete geçti

Kısa süre içerisinde çok sayıda kullanıcı tarafından sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar, büyük tepki topladı. Verilen tepkiler sonrasında harekete geçen Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Isparta Hayvan Koruma Derneği (ISHAYKO) bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bugün sabah saatlerinde olay yerinde bulduğu kaplumbağa ölülerini incelemek üzere bölgeden götürdüğü öğrenildi.