MHK Alanyaspor - Beşiktaş maçı hakemi Yasin Kol ile ilgili kararını verdi

Merkez Hakem Kurulu Başkanvekili Murat Ilgaz, Alanyaspor-Beşiktaş maçının hakemi Yasin Kol ile ilgili verdikleri kararı açıkladı.

MHK'dan Yasin Kol kararı

Merkezi Hakem Kurulu (MHK) Başkanvekili Murat Ilgaz, MHK seminerinde açıklamalarda bulundu. Ilgaz, geçtiğimiz hafta oynanan ve verdiği kararlarla tartışmalara konu olan Alanyaspor - Beşiktaş maçının hakemi Yasin Kol'la ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Murat Ilgaz, Beşiktaş'ın Alanyaspor maçı hakemi Yasin Kol'un bir süre dinlendirileceğini söyledi.

"Hakemlere çok fazla taciz var"

MHK Başkanvekili Murat Ilgaz yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz 2 haftada bazı minör hatalarla elbette karşılaştık. Özellikle sarı kartların çok kolay çıktığını ve bu kolay çıkan sarı kartların da devamında sorunlar yarattığını tespit ettik. Aynı zamanda hakemlere çok fazla taciz var" dedi.

MHK Alanyaspor - Beşiktaş maçı hakemi Yasin Kol ile ilgili kararını verdi - Resim : 1Sarı kartlarla ilgili hakemleri uyardıklarını söyleyen Ilgaz, "Bir tane maçta ilk sarı kartın ucuz çıkması sebebiyle ikinci sarı karttan ihraç edilmesi tartışılır hale geldi. Hakemlere her zaman sarı kartların ellerinde patlayabilecek bir bomba gibi olduğunu söyleriz" açıklamasını yaptı.

"Yasin Kol'un gözlemci raporları tatmin edici değil"

Hakemlere karşı oyuncuların farklı tutumalrının olduğunu söyleyen Ilgaz, "Aynı futbolcular, Avrupa'da daha değişik tutumdayken, Türkiye'de daha değişik tutumda oluyorlar. Biz bunu ilk 2 haftada tespit ettik. Mobbing konusunda hakemlerin daha yaptırımı güçlü davranmasını istedik" ifadelerini kullandı.

MHK Alanyaspor - Beşiktaş maçı hakemi Yasin Kol ile ilgili kararını verdi - Resim : 2Yasin Kol'un dinlendirileceğini söyleyen Murat Ilgaz, "Çok fazla sarı kart gösteriliyor, bu sabah hakemleri uyardık. Yasin Kol'un gözlemci raporları tatmin edici değil! Bir süre dinlenecek ve sırası geldiğinde maç alacak" şeklinde konuştu.