Survivor 2021 ünlüler takımı yarışmacısı Milli Atlet Meryem Kasap kimdir?

Survivor Ünlüler takımı kadrosunun açıklanmasının ardından Meryem Kasap kimdir soruları akıllara geldi. Milli Atlet olan Meryem Kasap bu sene Survivor 2021 Ünlüler takımı kadrosunda yarışacak. Peki Meryem Kasap kimdir, aslen nereli, kaç yaşında?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Survivor 2021 kadrosunda yer alan Meryem Kasap kimdir sorusu merak konusu olmaya başladı. Survivor 2021'in ilk tanıtımının yayımlanmasının ardından Survivor Ünlüler takımnı kadrosunda yarışacak olan 10 isim resmen belli oldu. Ünlüler takımı kadrosunda mücadele edecek olan Meryem Kasap kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

MERYEM KASAP KİMDİR?

Meryem Kasap, 1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’da doğdu. Ailedeki 3 çocuktan en küçüğü olan Meryem Kasap, ilkokulda okurken 3 yıl tiyatroyla ilgilenmiş.

Sporla tanışması lise yıllarında başladı. Lise takımında 2 yıl hentbol oynadı. Daha sonra bireysel spor yapma kararı aldı ve atletizme yöneldi. Bu spora ilk olarak sırıkla yüksek atlama branşıyla başladı.

2-3 yıl bu branşı yaptıktan sonra yaşadığım bir sakatlık sonucu branş değiştirmek zorunda kaldım ve 400 metre branşına geçti. Bu dönem içinde lise öğrenimimi tamamladı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksekokulunu kazandı.

Eğitim ve spor hayatını aynı anda yürüttü. Kararlılığı ve azmi sayesinde 400 metrede 1 yıl içinde ilk Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve milli takıma seçildi. Devam eden yıllar içinde bu başarıları devam etti ve Türkiye’yi sayısız şampiyonalarda temsil etme fırsatı yakaladı. Bu şampiyonalarda Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Bu süreç içinde lisans öğrenimimi tamamladı ve mezun oldu. 12 yıllık spor hayatının, 8 yılı milli takim sporcusu olarak elit bir düzeyde geçti. Şu an hala aktif spor hayatıma devam ederken diğer yandan fitness eğitmenliği ve Personal Trainer’lık yapıyor.