Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan kritik açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medyada sıkça tartışılan idam videosuna ilişkin bir açıklama yaptı. Selçuk açıklamasında, "Ben de onaylamıyorum" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

Bakan Selçuk Twitter hesabından yaptığı paylaşımda uzaktan eğitim kapsamında etkinlik saati olarak belirlenen saatte idam videosu yayınlanmasını uygun bulmadığını belirterek, "Ben de onaylamıyorum" dedi.

Bakan Selçuk paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Bir haftada 3 yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım bir kaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam.'

İşte Bakan Selçuk'un paylaşımı: