Misafir’in Giray’ı Ozan Dolunay kimdir? Ozan Dolunay kaç yaşında, nereli? Ozan Dolunay sevgilisi…

Son olarak Zalim İstanbul’da Cenk rolüne hayat veren Ozan Dolunay, Fox TV’nin yeni dizisi Misafir ile ekranlara geri dönüyor. Misafir’in Giray’ı Ozan Dolunay, Hazal Kaya ve Buğra Gülsoy ile başrolü paylaşıyor. Peki, Misafir’in Giray’ı Ozan Dolunay kimdir?

Misafir’in Giray’ı Ozan Dolunay kimdir?

Zalim İstanbul dizisindeki Cenk rolüyle hafızalara kazınan Ozan Dolunay; Darısı Başımıza, Lise Devriyesi, Yüksek Sosyete, Oyunbozan ve Tatlı Küçük Yalancılar gibi dizilerde rol aldı. Ünlü oyuncu Ozan Dolunay, Fox TV’nin yeni dizisi Misafir ile ekranlara geri dönüyor.

Buğra Gülsoy ve Hazal Kaya ile başrolü paylaşana Ozan Dolunay, Misafir dizisinde Giray karakterine hayat veriyor. Peki, Misafir’in Giray’ı Ozan Dolunay kimdir? Ozan Dolunay kaç yaşında, nereli? İşte, Mehmet Ozan Dolunay biyografisi….

MEHMET OZAN DOLUNAY KİMDİR?

Ozan Dolunay, 17 Ocak 1991 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Enka Lisesi ve Cleveland Highs High School'dan mezun oldu. Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü okurken bir yandan da Craft Oyunculuk Atölyesi'nde İpek Bilgin, Çağ Çalışkur ve Bahar Kerimoğlu gibi isimlerden oyunculuk eğitimi aldı.

2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Zalim İstanbul dizisinde Cenk karakterine hayat veren Ozan Dolunay, 1.79 metre boyunda, 76 kilo ve Kova burcudur.

 

OZAN DOLUNAY'IN DİZİLERİ VE FİLMLERİ

2019 – Zalim İstanbul (Cenk) (TV Dizisi)

2018 – Darısı Başımıza (Ozan) (TV Dizisi)

2017 – Lise Devriyesi (Yiğit) (TV Dizisi)

2016 – Yüksek Sosyete (Mert) (TV Dizisi)

2016 – Oyunbozan (Rüzgar) (TV Dizisi)

2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Barış) (TV Dizisi)