CHP'yi düzeltemezsek parti kuracağız

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi'ne güvendiği için pişman olduğunu söyleyen Muharrem İnce, "18 yıllık bir iktidar var, eriyor iktidar ama muhalefet büyümüyor. Bu fizik yasalarına aykırı." dedi

Google Haberlere Abone ol

Muharrem İnce, "CHP'yi düzeltebilirsek düzelteceğiz. Yoksa parti kuracağız" dedi. İnce ayrıca 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP yönetimine güvendiği için pişman olduğunu dile getirdi.

CHP'li Muharrem İnce, HaberGlobal'de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programının konuğu oldu. İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Türkiye'de 754 bin öğrencinin evinde televizyon yok, 3 milyon öğrencinin evinde internet yok, 5.4 milyon öğrencide bilgisayar yok. Böyle bir ortamda uzaktan eğitim yaptığını söylüyorsun. Olan fakir fukaranın çocuğuna oluyor. Kayıp bir nesil geliyor."

"Benim CHP ile bir problemim yok. Ben 'Altı Ok'a inanıyorum. 40 yılım burada geçmiş. Partimin başarılı olmasını istiyorum. 18 yıllık bir iktidar var, eriyor iktidar ama muhalefet büyümüyor. Bu fizik yasalarına aykırı.

Son 3 ayda tartıştıklarımıza bakın: Atatürk diyemeyen CHP'li il başkanı, Azerbaycan'la ilgili çelişkili açıklamalar, ABD'den demokrasi dilenme..."

"CHP'yi düzeltebilirsek düzelteceğiz. Yoksa parti kuracağız. Şehir şehir gezip dinliyoruz. Pandemi döneminde zor oluyor. Doğru yapmışız ki CHP de gezmeye başladı. Ama deniz kenarlarını gezmeye başladılar. Yoksul kesime gidemediler.

Ocak sonunda kadromuzun tümüyle ortaya çıkacağız ve diyeceğiz ki "Bizim yolumuz budur." Şu ana kadar gördüğüm şu: İnsanlar diyorlar ki "Biz bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değiliz. Parti kur."

"Keşke 2018'de CHP yönetimine güvenmeseydim. Kendi sistemimi kendim kuramadığım için pişmanım. Bir daha o ekiple çalışmazdım.Keşke seçim gecesi merkeze gidip sistemin çöktüğünü millete gösterseydim. Ama partiye bir sıkıntı yaşatmamak için yapmadım. Ben merkezde olsaydım sistemin çöktüğünü görecektim. Ve tepki verecektim. Benim orada olmamam bile planmış. Bu bana ders olsun. Sistemi çökerten ben değilim, iftira kampanyası başlattılar"