Murat Gezici: Kemal Kılıçdaroğlu 'adayım' diyebilir, Meral Akşener'in istediği aday çıkmazsa...

tv100'ün Taksim Meydanı programı konuklarından kamuoyu araştırmacısı Murat Gezici adaylık tartışmalarıyla ilgili "Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan edecek. Akşener kendi istediği kişilerin aday gösterilmediği takdirde kendisinin sahneye çıkacağını en büyük senaryo olarak görüyorum" dedi.

Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak katılan AK Parti 26. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner, Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, kamuoyu araştırmacısı Murat Gezici ve  akademisyen - yazar Dr. Erol Mütercimle siyasetin gündeminde yer alan adaylık tartışmalarını değerlendirdi.

"Son bir buçuk ayda taraftarlaşmaya başladılar"
Muhalefetle ilgili değerlendirmede bulunan Gezici "Muhalefetin ekonomik sorunlara gerçek cevaplar vermesi gerekiyor. Muhalefetin bir boşluk yarattığını düşünüyorum. Son bir buçuk ayda taraftarlaşmaya başladılar. Mansur'cular, Ekrem'ciler, Kemal'ciler... Ve bu kutuplaşmayla, ittifak masasında bu adam alevi, bu adam Kürt diyerek birbirleri arasında sohbete daldıklarını görüyoruz. İttifak içerisindekilerin yakınları arasında bu konuşuluyor." diye konuştu.

"Kenara çekilmek geri dönebilirim anlamına gelebilir"
Adaylık tartışmalarıyla ilgili kulis bilgisini aktaran Gezici "Muhaletin bir arada tutulamadığı, bir arada olamadığı düşüncesi her geçen gün artıyor. Bu da çok önemli. Temmuz ayında sayın Kılıçdaroğlu 'ben adayım' diyebilir ama sayın Akşener'in de kulis bilgilerinden duyduğumuz 'ben başbakan olacağım' dedim fakat kenara çekildim. Kenara çekilmek geri dönebilirim anlamına gelebilir." dedi.

"İntihar olur"
Temmuz ayında Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklayacağını belirten Gezici "Yüksek ihtimalle Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan edecek. Sayın Akşener kendi istediği kişilerin aday gösterilmediği takdirde kendisinin sahneye çıkacağını en büyük senaryo olarak görüyorum. Bu da bir intihar olur." ifadelerini kullandı.