Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu...

Gökdeniz Karadeniz ve Fatih Tekke gibi başarılı futbolcuların yetişmesinde büyük katkısı bulunan Mustafa Reşit Akçay, yasadığı sağlık sorunlarıyla gündeme geldi. Peki; Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu ...

Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu...

TFF 1. Lig ekiplerinden Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, geçtiğimiz günlerde solunum şikayeti nedeniyle Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Akciğerlerinde yaşadığı rahatsızlıktan ötürü KTÜ’de yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Mustafa Reşit Akçay entübe edildi. Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın nereli? Mustafa Reşit Akçay kaç yaşında? Mustafa Reşit Akçay'ın çalıştırdığı takımlar hangileri?

Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu... - Resim : 1

MUSTAFA REŞİT AKÇAY'IN HASTALIĞI NEDİR? MUSTAFA REŞİT AKÇAY SAĞLIK DURUMU

COVID-19 Hastalığı sonrasında evinde oksijen ve ilaç tedavisi görmekte iken, üç gün önce solunum sıkıntısının artması nedeniyle, başka bir kurumdan hastanemize sevk edilen Sn. Mustafa Reşit AKÇAY'ın hastanemiz yoğun bakım ünitesindeki takip ve tedavisi devam etmektedir.

Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu... - Resim : 2

Hastamızın genel durumu orta düzeyde olup, yüksek akımlı oksijen altında ve ilaç tedavisi ile kan oksijen düzeyi normal sınırlarda tutulmaktadır. Genel durumunda bir iyileşme ya da kötüye gidiş gözlenmemiştir.

Yoğun çaba ile hastamızın eski sağlığına kavuşması için gayret gösterilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu... - Resim : 3

MUSTAFA REŞİT AKÇAY KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Antrenörlük kariyerine İdmangücü kulübünde başladı, burada 8 yıl görev yaptı. Daha sonra Trabzonspor altyapısında göreve başladı. Bu görevini dört yıl sürdürdü ve bu süre içerisinde Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz gibi birçok yıldızın yetişmesinde katkısı bulundu. 1996 yılında Hollanda'ya giderek Ajax altyapısında 7 ay boyunca teknik direktörlük eğitimi aldı.

1996-97 sezonunda Trabzonspor'dan ayrılarak Trabzonspor altyapısında beraber çalıştığı Giray Bulak tarafından çalıştırılan Vanspor'da aynı görevi üstlendi. Burada sadece üç ay kaldıktan sonra Giray Bulak'ın teknik direktörlükten ayrılmasıyla kendisi de görevinden ayrıldı. Daha sonra Göztepe, Sakaryaspor ve Trabzonspor'da Giray Bulak'in yardımcı antrenörlüğünü üstlendi. 2001-02 Bulancakspor teknik direktörlüğünü üstlenerek ilk kez bu mevkide çalışmaya başladı. Bu görevinde bir sezon üstlendikten sonra sezon sonu takımdan ayrıldı. Bunun ardından tekrar Giray Bulak'in yardımcı antrenörlüğünü yapmaya başladı ve Giray Bulak'la beraber Antalyaspor ve Elazığspor'u çalıştırdı.

Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu... - Resim : 4

Daha sonra Gümüşhanespor ve Pazarspor'da teknik direktörlük yaptı ve 2005-06 tekrar Trabzonspor'da altyapı antrenörlüğü yaptı. 2006 yılından beri sadece teknik direktör olarak görev almaktadır. 2009-10 sezonunun 4. haftasında 2. Lig ekiplerinden TKİ Tavşanlı Linyitspor'da teknik direktörlük görevini üstlendi. Ligin düşme hattından devraldığı takımı beklenmedik bir şekilde Play-off Şampiyonu yaparak 1. Lig'e yükseltmeyi başardı. 2010-11 sezonunda çok kısıtlı imkanlara rağmen TKİ Tavşanlı Linyitspor'u lig'de şampiyonluğa oynayan bir ekip haline getirmesi kamuoyunun takdirini topladı. Bu başarısına rağmen sezon bitimi kulüp yönetimiyle anlaşmaslizlığa düşmüştür. Bunun üzerine sözleşmesi çift taraflı feshedildi. Yerine birkaç gün sonra Coşkun Demirbakan'ın getirildiği açıklandı.

1. Lig ekiplerinden teklifler almasına rağmen, 10 Haziran 2011 tarihinde 2. Lig ekiplerinden 1461 Trabzon'un başına geçti. Takımıyla ligin ilk 7 haftası sadece 2 galibiyet alsa da 1461 Trabzon, sezon sonunda Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'u zirvede bitirerek 1. Lig'e yükseldi.1. Ligde ilk sezonda ligi 3.sırada bitirip play off oynamaya hak kazansalar da federasyonun kurallarına göre play off oynama haklarını alamamışlardır.

Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu... - Resim : 5

27 Mayıs 2013 tarihinde bir gün önceki Trabzonspor'un 15. Genel Kurulunda başkan seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu tarafından Trabzonspor'un teknik direktörlüğüne getirildi. Trabzonspor ile Avrupa Ligi'nde 12 maçta 9 galibiyet 3 beraberlik almıştır. 10 Şubat 2014 tarihinde yönetimle görüştükten sonra sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.

21 Mayıs 2014 itibarıyla Akhisar Belediyespor'la 1 artı 1 yıllık sözleşme imzalamıştır.

28 Aralık 2014 tarihinde Akhisar Belediyesporkendi sahasında Çaykur Rizespor'a 4-0 kaybedince kulüple karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayırmışlardır.

13 Temmuz 2015 tarihinde Osmanlıspor ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır. Osmanlıspor'un başında çıktığı UEFA Avrupa Ligi maçlarının 7'sinde de yenilgi yüzü görmeyen Akçay, turnuva tarihindeki yenilmezlik serisini sürdürmektedir. 18 Mart 2017 tarihinde Kasımpaşaspor karşısında 3-2 yenilgiden sonra istifa ettiğini açıkladı. 2017-18 sezonu başında Aykut Kocaman'dan boşalan Konyaspor teknik direktörlük görevine getirilmiştir. Konyaspor'la 24 Ekim 2017'de yollarını ayıran teknik adam 27 Ocak 2020 tarihinde Ankaragücü ile anlaşmıştır. 23 Haziran 2020 tarihinde görevinden ayrılmıştır. 18 Ocak 2021 tarihi itibari ile Kocaelispor ile 30 Haz 2023 tarihine kadar anlaşma imzalamıştır.

Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu... - Resim : 6MUSTAFA REŞİT AKÇAY'IN ÇALIŞTIRDIĞI TAKIMLAR HANGİLERİ?

Mustafa Reşit Akçay, 12 Aralık 1958 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. 

Profesyonel kariyerine 2001 senesinde Bulancakspor'da başlayan Akçay, burada aralıksız sekiz sene görev yaptı.

Profesyonel teknik direktörlüğe başlamadan önce, 1996 senesinde Ajax'ın altyapısında 7 ay boyunac teknik direktörlük eğitimi aldı. 

Mustafa Reşit Akçay kimdir? Mustafa Reşit Akçay'ın hastalığı nedir? Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumu... - Resim : 7Sırasıyla teknik direktörlük yaptığı takımlar şöyle;

 • 2001-02: Bulancakspor
 • 2003-04: Gümüşhanespor
 • 2004-05: Pazarspor
 • 2006-07: Arsinspor
 • 2007-08: Ofspor
 • 2008-09: Beylerbeyi
 • 2009: Pazarspor
 • 2009-11: Tavşanlı Linyitspor
 • 2011-13: 1461 Trabzon
 • 2013-14: Trabzonspor
 • 2014: Akhisar Belediyespor
 • 2015-17: Osmanlıspor
 • 2017-: Konyaspor 

Akçtay, özellikle 2009-10 sezonunun 4. haftasında 2. Lig ekiplerinden Tavşanlı Linyitspor'da teknik direktörlük görevini üstlenip ligin düşme hattından devraldığı takımı beklenmedik bir şekilde Play-off Şampiyonu yaparak 1. Lig'e yükseltmesiyle adından sıkça bahsettirdi. 2010-11 sezonunda çok kısıtlı imkanlara rağmen Tavşanlı Linyitspor'u lig'de şampiyonluğa oynayan bir ekip haline getirmesi kamuoyunun takdirini toplamasını sağladı.