Neden köpüksüz şampuan? İşte detayları

“No poo” denilen saç hareketi yerini low shampoo’ya bıraktı. Peki bunların anlamı ne?

No poo; saçın sadece suyla şampuansız olarak yıkanmasıyla başlayan hareket olarak biliniyor.  Bu hareket zamanla yerini “low shampoo”ya bıraktı. Yani saçı şampuanla ancak köpürmeyen bir şampuanla yıkanması demek. Normal şampuanlar su ile tmasında köpürürken, köpürmeyen şampuanlar saçı nazikçe temizliyo, bakım yapıyor ve besliyor.

Köpüksüz şampuan kimler için uygun?

Köpüksüz şampuanlar bakıma ihtiyaç duyan kuru, yıpranmış ve boyalı saçlar için uygundur. Kuru, boyalı ve yıpranmış saçlar hassaslaşmış yapıda oldukları için yumuşak şekilde temizleyip, beslemek gerekir. İşte köpüksüz şampuanlar da bu noktada devreye giriyor ve saçı nazikçe arındırıyor, temizliyor.

Köpüksüz şampuanın saçlara faydaları

Genellikle çoğu kişi köpüklü şampuan kullanıyor ancak köpük, beslenmeye ihtiyaç duyan saçların daha da kurumasına neden olabiliyor. Bu nedenle saçlar köpüksüz şampuanlarla yıkandığında saçın kalitesi artıyor ve daha canlı görünüyor.

Besliyor, nemlendiriyor, onarıyor…

Bakıma ihtiyaç duyan saçlar kurumuş, yıpranmış saçlar… Bu saçların da ihtiyacı besin ve nem. Köpüksüz şampuanlar işte tam da saça bunu sağlıyor! Saçı temizlerken nemlendiriyor, besliyor, onarıyor.